СЛС: Аџић спасао Звезду, а Ашћерић спасао Војводину!

Фудбалери Црвена звезде успели су да после преокрета савладају у Горњем Милановцу екипу Металца – 2:1 (0:0). Фудбалери Војводине, Младости, Јавора и Спартака славили су у мечевима 16. кола Суперлиге Србије, док су два завршена без победника.

Фудбал 26.11.2016 | 21:00
Екипа Миодрага Божовића остварила је четврту узастопну победу и задржала предности од шест бодова у односу на другопласирану екипу Партизана.

Црвено- бели су први на табели са 44 освојена бода, док се екипа Металца налази на деветој позиција са 20.

Екипа Црвене звезде иако је губила са 1:0, у последњим минутима меча успела је да преокрене захваљујући головима Петра Орландића и Луке Аџића.

Омладинац Црвене звезде памтиће овај меч пошто је поред победносног гола забележио и свој први у сениорском тиму црвено-белих.

У првом полувремену виђена је веома добра утакмица. Пуно прилика и шансе на обе стране, али су фалили само голови.

Звезда је после 30 секунди могла да дође до гола, опасан је био шут Анђелковића, али је био непрецизан. Још једну прилику имала је београдска екипа у 25. минуту, али Предраг Сикимића није успео да реализује.

Иако,је домаћа екипа имала иницијативу у већем делу првог полувремена, екипа из Горњег Милановца претила је из контре и врло лако могла да казни екипу Миодрага Божовића, али је Филип Манојловић био сјајан на голу.

Као и на прошлом мечу ове две екипе, Михајло Ристић је морао да напусти терен због повреде у 22. минута, а уместо њега шансу је добио ученик Омладинске школе Урош Рачић.

Слична утакмица настављена је и у другом полуврему, али је екипа Металца успела да дође до вођства у 68. минуту голом Панића и када се чинило да је све готово црвено-бели су у два минута постигли два гола. Прво је у 88. минуту Петар Орландић на асистенцију Ле Талека изборио изједначење, док је , само минут после тога, млади Лука Аџић својим поготком обезбедио нова три победа.

Војводина је голом Николе Ашћерића у 89. минуту сломила локалног ривала Бачку за минималну победу и наставак борбе са Партизаном за друго место.

Младост је била убедљива против Борца са 3:0, Спартак је славио у Нишу против Радничког 1:0, док је Јавор надиграо Нови Пазар 2:1 после преокрета у гостима.

Радник је изборио 1:1 против Чукаричког, док су Вождовац и Рад ремизирали без голова у малом београдском дербију.

Војводина је Бачку сломила тек после искључења Швоње, који је добио други жути картон у 83. минуту, а велику победу, трећу у низу Ашћерић је донео после сјајне акције Палочевића и Зличића.

Нови Пазар повео је против Јавора голом Аливодића у 12. минуту, али је пао у другом делу меча. Гафуров доноси изједначење у 47, да би 15 минута пре краја Цветковић реализовао пенал за славље Ивањичана.

Чукарички је повео у Сурдулици поготком Исмаела Фофане у 27, али домаћину важан бод доноси Адамовић. Двоструки стрелац у тријумфу Младости био је Бојовић, док је три бода Спартаку на Чаиру донео Милић, четири минута пре краја утакмице.

Највећи губитник дана ипак је Вождовац, "Змајеви" су имали два играча више од Рада око 20 минута игре, а прво искључење гости су добили већ у 39. минути. Ипак, на Тржном центру није било голова.