SLS: Adžić spasao Zvezdu, a Ašćerić spasao Vojvodinu!

Fudbaleri Crvena zvezde uspeli su da posle preokreta savladaju u Gornjem Milanovcu ekipu Metalca – 2:1 (0:0). Fudbaleri Vojvodine, Mladosti, Javora i Spartaka slavili su u mečevima 16. kola Superlige Srbije, dok su dva završena bez pobednika.

Fudbal 26.11.2016 | 21:00
Ekipa Miodraga Božovića ostvarila je četvrtu uzastopnu pobedu i zadržala prednosti od šest bodova u odnosu na drugoplasiranu ekipu Partizana.

Crveno- beli su prvi na tabeli sa 44 osvojena boda, dok se ekipa Metalca nalazi na devetoj pozicija sa 20.

Ekipa Crvene zvezde iako je gubila sa 1:0, u poslednjim minutima meča uspela je da preokrene zahvaljujući golovima Petra Orlandića i Luke Adžića.

Omladinac Crvene zvezde pamtiće ovaj meč pošto je pored pobednosnog gola zabeležio i svoj prvi u seniorskom timu crveno-belih.

U prvom poluvremenu viđena je veoma dobra utakmica. Puno prilika i šanse na obe strane, ali su falili samo golovi.

Zvezda je posle 30 sekundi mogla da dođe do gola, opasan je bio šut Anđelkovića, ali je bio neprecizan. Još jednu priliku imala je beogradska ekipa u 25. minutu, ali Predrag Sikimića nije uspeo da realizuje.

Iako,je domaća ekipa imala inicijativu u većem delu prvog poluvremena, ekipa iz Gornjeg Milanovca pretila je iz kontre i vrlo lako mogla da kazni ekipu Miodraga Božovića, ali je Filip Manojlović bio sjajan na golu.

Kao i na prošlom meču ove dve ekipe, Mihajlo Ristić je morao da napusti teren zbog povrede u 22. minuta, a umesto njega šansu je dobio učenik Omladinske škole Uroš Račić.

Slična utakmica nastavljena je i u drugom poluvremu, ali je ekipa Metalca uspela da dođe do vođstva u 68. minutu golom Panića i kada se činilo da je sve gotovo crveno-beli su u dva minuta postigli dva gola. Prvo je u 88. minutu Petar Orlandić na asistenciju Le Taleka izborio izjednačenje, dok je , samo minut posle toga, mladi Luka Adžić svojim pogotkom obezbedio nova tri pobeda.

Vojvodina je golom Nikole Ašćerića u 89. minutu slomila lokalnog rivala Bačku za minimalnu pobedu i nastavak borbe sa Partizanom za drugo mesto.

Mladost je bila ubedljiva protiv Borca sa 3:0, Spartak je slavio u Nišu protiv Radničkog 1:0, dok je Javor nadigrao Novi Pazar 2:1 posle preokreta u gostima.

Radnik je izborio 1:1 protiv Čukaričkog, dok su Voždovac i Rad remizirali bez golova u malom beogradskom derbiju.

Vojvodina je Bačku slomila tek posle isključenja Švonje, koji je dobio drugi žuti karton u 83. minutu, a veliku pobedu, treću u nizu Ašćerić je doneo posle sjajne akcije Paločevića i Zličića.

Novi Pazar poveo je protiv Javora golom Alivodića u 12. minutu, ali je pao u drugom delu meča. Gafurov donosi izjednačenje u 47, da bi 15 minuta pre kraja Cvetković realizovao penal za slavlje Ivanjičana.

Čukarički je poveo u Surdulici pogotkom Ismaela Fofane u 27, ali domaćinu važan bod donosi Adamović. Dvostruki strelac u trijumfu Mladosti bio je Bojović, dok je tri boda Spartaku na Čairu doneo Milić, četiri minuta pre kraja utakmice.

Najveći gubitnik dana ipak je Voždovac, "Zmajevi" su imali dva igrača više od Rada oko 20 minuta igre, a prvo isključenje gosti su dobili već u 39. minuti. Ipak, na Tržnom centru nije bilo golova.