Цвајта: Хановер нашао фортуну у Дизелдорфу!

Без победника у једном од дербија 14. кола Цвајте!

Фудбал 25.11.2016 | 22:00
Два пута су фудбалери Хановера водили на гостовању у Дизелдорфу, али нису успели на крају да се врате у Доњу Саксонију са три бода после занимљивог дербија - 2:2 (0:1). Имали су и среће, јер су у последњих двадесетак минута остали са 10 фудбалера, али екипа Фортуне није успела да преточи иницијативу у коначни тријумф.

Карман је довео госте у вођство лукавим ударцем у 17. минуту, али је почетком другог дела тамнопути Бебу поравнао на 1:1. Десетак минута касније Фелипе је довео Хановер у нову предност, али Бормут није дозволио радост јер је у 67. минуту изједначио по други пут на мечу. Потом је Фелипе добио други жути картон, али две шансе које су имали играчи Фортуне нису уродиле плодом па је на крају свака од екипа освојила по бод.

Хановер је овим ремијем наставио серију од пет утакмица без пораза, и даље је трећи са два бода више од Фортуне.

Најбоље је данас прошла екипа Гројтер Фирта која је у надокнади времена стигла до победе над дављеником Арминијом од 2:1, а за њу се побринуо Норвежанин овдашњег порекла Златко Трипић који је сјајно опљачкао дефанзивца гостију и матирао тим Јиргена Крамног који после овог пораза остаје у зони испадања.

Још један дављеник Ауе успео је да прекине серију од четири пораза и то ремијем на гостовању са незгодним Вирцбургером (1:1).

БУНДЕСЛИГА 2 – 14. КОЛО