Cvajta: Hanover našao fortunu u Dizeldorfu!

Bez pobednika u jednom od derbija 14. kola Cvajte!

Fudbal 25.11.2016 | 22:00
Dva puta su fudbaleri Hanovera vodili na gostovanju u Dizeldorfu, ali nisu uspeli na kraju da se vrate u Donju Saksoniju sa tri boda posle zanimljivog derbija - 2:2 (0:1). Imali su i sreće, jer su u poslednjih dvadesetak minuta ostali sa 10 fudbalera, ali ekipa Fortune nije uspela da pretoči inicijativu u konačni trijumf.

Karman je doveo goste u vođstvo lukavim udarcem u 17. minutu, ali je početkom drugog dela tamnoputi Bebu poravnao na 1:1. Desetak minuta kasnije Felipe je doveo Hanover u novu prednost, ali Bormut nije dozvolio radost jer je u 67. minutu izjednačio po drugi put na meču. Potom je Felipe dobio drugi žuti karton, ali dve šanse koje su imali igrači Fortune nisu urodile plodom pa je na kraju svaka od ekipa osvojila po bod.

Hanover je ovim remijem nastavio seriju od pet utakmica bez poraza, i dalje je treći sa dva boda više od Fortune.

Najbolje je danas prošla ekipa Grojter Firta koja je u nadoknadi vremena stigla do pobede nad davljenikom Arminijom od 2:1, a za nju se pobrinuo Norvežanin ovdašnjeg porekla Zlatko Tripić koji je sjajno opljačkao defanzivca gostiju i matirao tim Jirgena Kramnog koji posle ovog poraza ostaje u zoni ispadanja.

Još jedan davljenik Aue uspeo je da prekine seriju od četiri poraza i to remijem na gostovanju sa nezgodnim Vircburgerom (1:1).

BUNDESLIGA 2 – 14. KOLO