ЛЕ: Зенит и Фенер сигурни, Деспотовић за побједу Астане...

Деспотовић оживео Астану! Кержаков пробушио Рајковића, Стохова ракета је порука Манчестер Јунајтеду! Драма и циркус са пеналима у Азербејџану, Зенит рутински савладао Макаби и има 5-0-0!

Фудбал 24.11.2016 | 19:30
Победа Фенера је тако додатно појачала притисак на Јунајтед уочи тешког меча на Олд Трафорду против Фајенорда. Тим из Истанбула има три бода бише од Фајенорда и четири од Манчестер Јунајтеда. Ако Манчестер Јунајтед вечерас изгуби, онда је две јасно: Даље иду Фенербахче и Фајенорд, а испадају Црвени ђаволи. Ако Јунајтед остане непоражен или победи, све ће бити решено у дуелу Фајенорда и Фенербахчеа у Ротердаму.

Најбитније за Фенербахче је да су одрадили свој део посла и искористили зицер против Зорије која је вечерад и теоретски изубила све шансе за пласман у 1/16 финала. Врата победе Турцима је отворио Мирослав Стох. У свом стилу. Словачки везиста има разоран шут, често постиже спектакуалрне голове, а вечерас је дао један од лепших у каријери. Повукао је лопту и ракетом са 25 метара поцепао мрежу Зорије. Победу је блиндриао Симон Кјер који је после прекида закуцао лопту главом у мрежу Зорије. Сада Турци навијају за Холанђане...

На прагу пласмана у шеснаестину финала је био и кипарски АПОЕЛ који је могао да победом над Астаном у Казахстану овери пролаз. И био је на добром путу, али је прокоцкао победу и враћа се празних шака. Казахстанци су од 0:1 стигли до 2:1, а победу им је донео српски нападач Ђорђе Деспотовић. Астана је сада оживела шансе за пролаз даље, али да би их задржала до последњег кола, потребно јој је да Олимпијакос вечерас изгуби од Јанг Бојса, па да она савлада Швајцарце у последњој рунди.

АПОЕЛ је повео сјајним голом Ефрема који је закуцао лопту под пречку Ерићевог гола, али је потом голман Ватерман направио катастрофалан кикс у 51. минуту и поклонио гол Аничићу за изједначења. Тотални преокрет и победу Казахстанцима је донео бивши нападач Црвене звезде голом у 84. минуту пошто се добро снашао у петерцу Кипрана.

Драме је било и у Азербејџану где је Габала угостила Андерлехт и поражена је 3:1. Али је била на прагу победе... Андерлехт је водио лепим голом Тилеманса, а онда су уследила два пенала за Азере. Први је Рикардињо претворио у изједначење, а потом је погодио и други у 74. минуту за 2:1. Међутим, судија је тражио да се пенал понови, а Рикардињо је у новом покушају промашио оквир гола и победу. На неки начин је правда задовољена пошто је судија неоправдано досудио најстрожу казну за Габалу, а тотални нокаут за домаће је уследио у самом финишу. Прво је Масимо Бруно погодио за вођство Андерлехта у 90. минуту, а онда је Теодорчик у надокнади времена оверио пласман Андерлехта у нокаут фазу.

Зенит је наставио терор по Лиги Европе и има скор 5-0-0 пошто је вечерас рутински на свом терену савладао Макаби са 2:0. Израелце је начео Кокорин у 44. минуту, да би победу оверио Александар Кержаков који је из слободњака "пробушио" нашег голмана ПредрагаРајковића.