LE: Zenit i Fener sigurni, Despotović za pobjedu Astane...

Despotović oživeo Astanu! Keržakov probušio Rajkovića, Stohova raketa je poruka Mančester Junajtedu! Drama i cirkus sa penalima u Azerbejdžanu, Zenit rutinski savladao Makabi i ima 5-0-0!

Fudbal 24.11.2016 | 19:30
Pobeda Fenera je tako dodatno pojačala pritisak na Junajted uoči teškog meča na Old Trafordu protiv Fajenorda. Tim iz Istanbula ima tri boda biše od Fajenorda i četiri od Mančester Junajteda. Ako Mančester Junajted večeras izgubi, onda je dve jasno: Dalje idu Fenerbahče i Fajenord, a ispadaju Crveni đavoli. Ako Junajted ostane neporažen ili pobedi, sve će biti rešeno u duelu Fajenorda i Fenerbahčea u Roterdamu.

Najbitnije za Fenerbahče je da su odradili svoj deo posla i iskoristili zicer protiv Zorije koja je večerad i teoretski izubila sve šanse za plasman u 1/16 finala. Vrata pobede Turcima je otvorio Miroslav Stoh. U svom stilu. Slovački vezista ima razoran šut, često postiže spektakualrne golove, a večeras je dao jedan od lepših u karijeri. Povukao je loptu i raketom sa 25 metara pocepao mrežu Zorije. Pobedu je blindriao Simon Kjer koji je posle prekida zakucao loptu glavom u mrežu Zorije. Sada Turci navijaju za Holanđane...

Na pragu plasmana u šesnaestinu finala je bio i kiparski APOEL koji je mogao da pobedom nad Astanom u Kazahstanu overi prolaz. I bio je na dobrom putu, ali je prokockao pobedu i vraća se praznih šaka. Kazahstanci su od 0:1 stigli do 2:1, a pobedu im je doneo srpski napadač Đorđe Despotović. Astana je sada oživela šanse za prolaz dalje, ali da bi ih zadržala do poslednjeg kola, potrebno joj je da Olimpijakos večeras izgubi od Jang Bojsa, pa da ona savlada Švajcarce u poslednjoj rundi.

APOEL je poveo sjajnim golom Efrema koji je zakucao loptu pod prečku Erićevog gola, ali je potom golman Vaterman napravio katastrofalan kiks u 51. minutu i poklonio gol Aničiću za izjednačenja. Totalni preokret i pobedu Kazahstancima je doneo bivši napadač Crvene zvezde golom u 84. minutu pošto se dobro snašao u petercu Kiprana.

Drame je bilo i u Azerbejdžanu gde je Gabala ugostila Anderleht i poražena je 3:1. Ali je bila na pragu pobede... Anderleht je vodio lepim golom Tilemansa, a onda su usledila dva penala za Azere. Prvi je Rikardinjo pretvorio u izjednačenje, a potom je pogodio i drugi u 74. minutu za 2:1. Međutim, sudija je tražio da se penal ponovi, a Rikardinjo je u novom pokušaju promašio okvir gola i pobedu. Na neki način je pravda zadovoljena pošto je sudija neopravdano dosudio najstrožu kaznu za Gabalu, a totalni nokaut za domaće je usledio u samom finišu. Prvo je Masimo Bruno pogodio za vođstvo Anderlehta u 90. minutu, a onda je Teodorčik u nadoknadi vremena overio plasman Anderlehta u nokaut fazu.

Zenit je nastavio teror po Ligi Evrope i ima skor 5-0-0 pošto je večeras rutinski na svom terenu savladao Makabi sa 2:0. Izraelce je načeo Kokorin u 44. minutu, da bi pobedu overio Aleksandar Keržakov koji je iz slobodnjaka "probušio" našeg golmana PredragaRajkovića.