НБА: Јокић добар, дабл-дабл Нуркића, Порзингис одличан, Јанг срушио Оклахому...

Кошаркаши Денвера победили су Чикаго на свом паркету са 110:107 уз солидно издање Николе Јокића и одличну партију Јусуфа Нуркића.

Кошарка 23.11.2016 | 12:15
Српски репрезентативац провео је на паркету 18 и по минута и остварио учинак од 8 поена (3-5), 8 скокова и 3 асистенције.

Екипа Денвера остварила је трећу победу у последње четири утакмице, а Јусуф Нуркић дао је велики допринос и уписао дабл-дабл.

БХ. кошаркаш постигао је 14 поена и имао 14 скокова, а  додао је још четири асистенције и двије блокаде за 29 минута проведених на паркету.

Ове сезоне Јокић просечно игра нешто мање од 23 минута и убацује 8,8 поена уз 5,9 скокова и 2,3 асистенције по мечу.

Што се тиче утакмице, Чикаго је одлично почео у Денверу. Водили су Булси 31:19 после првих 12 минута, а меч је практично одлучен почетком друге четвртине када је Денвер невероватном серијом 24-0 стигао од 17:31 до 41:31.

Булси од тога у наставку нису могли да се опораве. Џамал Мареј је са клупе убацио 24 поена уз 6 скокова. Галинари је додао 15, а Нуркић 14 поена и 14 скокова. Џими Батлер је на другој страни убацио 35 поена уз 8 скокова и 5 асистенција, а 22 поена и 3 скока додао је Двејн Вејд. Нагетси сада имају скор 6-8, а Булси 9-6.

Пету победу у сезони остварио је Њу Орлеанс који је победио Атлантау у гостима са 112:94. Гости су добили прву деоницу са 34:14 и у наставку су задржали ту предност.

Тим Фрејзер имао је 21 поен и 14 асистенција, Мур је додао 15 поена, а Ентони Дејвис 13 уз 3 скока. У домаћем саставу Кајл Корвер и Денис Шрудер постигли су по 14 поена.

Занимљиво је било у Медисон Сквер Гардену где је Њујорк успео да победи Портланд са 107:103, па сада обе екипе имају половичан скор у сезони. Портланд има по 8 победа и пораза, а Њујорк једну победу и један пораз мање.

Своје вече имао је Кристапс Порзингис. За скоро 40 минута на паркеру убацио је 31 поен (13-23) уз 9 скокова. Дерик Роуз додао је 18 поена, 5 асистенција и 4 скока, а Кармело Ентони је уз 17 поена ухватио 6 лопти.

Пријатно изненађење ове сезоне су Лејкерси који не блистају, али солидно гурају. Победили су Оклахому у Стејплесу са 111:109 и сада имају скор 7-7 у сезони.

Лејкерси су у самом финишу водили 100:87, али су умало испустили сигурну предност. Победу је ипак донео Ник Јанг тројком пет секунди пре краја пошто је претходно Оклахома успела да поведе.

Јанг је меч завршио са 17 поена и 2 скока, 16 поена убацио је Мозгов, а Кларксон је са клупе додао 18. На другој страни, Расел Вестбрук је поново био близу трипл-дабла са 34 поена (13-30), 13 асистенција и 8 скокова, Адамс је додао 20 поена и 6 скокова, а Оладипо 14 поена и 4 асистенције.

ТАБЕЛЕ

Исток: Кливленд 10-2, Атланта 9-5, Шарлот 8-5, Чикаго 9-6, Торонто 8-6, Бостон 8-6, Њујорк 7-7, Индијана 7-8,Милвоки 6-7, Орландо 6-8, Детроит 6-9, Мајами 4-9, Бруклин 4-9, Вашингтон 4-9, Филаделфија 4-10.

Запад: ЛА Клиперс 13-2, Голден Стејт 12-2, Сан Антонио 11-3, Мемфис 9-5, Хјустон 9-5, Оклахома 8-7, ЛА Лејкерс 8-7, Портланд 8-8, Јута 7-8, Денвер 6-8, Сакраменто 5-9, Њу Орлеанс 5-10, Минесота 4-9, Финикс 4-11, Далас 2-11.

Извор: Б92/мондо.рс