Цвајта: Олићева мајсторија за Бибијанине очи!

Минхен и Кајзерслаутерн поделили бодове (1:1) у последњем мечу 13. кола.

Фудбал 22.11.2016 | 07:45
Ако у управи Минхена сматрају да им је Ивица Олић довољан гарант да ће и наредне сезоне играти барем у Цвајти, онда нек им је бог у помоћи. Сјајан је хрватски ветеран, али нема с ким да игра па су Лавови и даље у опасности дубоко у доњем делу табеле. Нису успели вечерас на Алијанц Арени да забележе победу над Кајзерслаутерном, било је 1:1, па ће Коста Руњајић имати доста посла уколико сачува посао.

Реми је на крају можда и најреалнији исход овог сусрета јер, иако је домаћин имао иницијативу, не може се рећи да је заслужио сва три бода. А сјајно су отворили меч и после акције из три потеза од голмана Цимермана, прекоАјчека лопта је стигла до Олића који је био неумољив и донео предност Лавовима већ у деветом минуту.

Није се предавао Кајзерслаутерн, који је играо стидљиво, а после занимљиве акције у финишу првог дела успели су да изједначе. Штибер је сјајно умакао чуварима, искусно лобовао истрчалог голмана Цимермана и донео гостима важан гол у правом тренутку, само минут пре него што је симпатични судија, иначе госпођица Бибијана Штајнхаус, послала фудбалере на одмор.

Оба тима имала су по једну шансу у наставку да дођу до победе, а можда најбољу прилику на мечу пропустио је најбољи стрелац Кајзерслаутерна Осаве који је из близине у 85. минуту пребацио гол. Био би то сигурно победоносни гол за госте који су се бранили у већем делу меча, али су и овако заслужено стигли до бода.

У редовима домаћина некадашњи фудбалер Чукаричког Филип Стојковић седео је вечерас на клупи и није улазио у игру.