Cvajta: Olićeva majstorija za Bibijanine oči!

Minhen i Kajzerslautern podelili bodove (1:1) u poslednjem meču 13. kola.

Fudbal 22.11.2016 | 07:45
Ako u upravi Minhena smatraju da im je Ivica Olić dovoljan garant da će i naredne sezone igrati barem u Cvajti, onda nek im je bog u pomoći. Sjajan je hrvatski veteran, ali nema s kim da igra pa su Lavovi i dalje u opasnosti duboko u donjem delu tabele. Nisu uspeli večeras na Alijanc Areni da zabeleže pobedu nad Kajzerslauternom, bilo je 1:1, pa će Kosta Runjajić imati dosta posla ukoliko sačuva posao.

Remi je na kraju možda i najrealniji ishod ovog susreta jer, iako je domaćin imao inicijativu, ne može se reći da je zaslužio sva tri boda. A sjajno su otvorili meč i posle akcije iz tri poteza od golmana Cimermana, prekoAjčeka lopta je stigla do Olića koji je bio neumoljiv i doneo prednost Lavovima već u devetom minutu.

Nije se predavao Kajzerslautern, koji je igrao stidljivo, a posle zanimljive akcije u finišu prvog dela uspeli su da izjednače. Štiber je sjajno umakao čuvarima, iskusno lobovao istrčalog golmana Cimermana i doneo gostima važan gol u pravom trenutku, samo minut pre nego što je simpatični sudija, inače gospođica Bibijana Štajnhaus, poslala fudbalere na odmor.

Oba tima imala su po jednu šansu u nastavku da dođu do pobede, a možda najbolju priliku na meču propustio je najbolji strelac Kajzerslauterna Osave koji je iz blizine u 85. minutu prebacio gol. Bio bi to sigurno pobedonosni gol za goste koji su se branili u većem delu meča, ali su i ovako zasluženo stigli do boda.

U redovima domaćina nekadašnji fudbaler Čukaričkog Filip Stojković sedeo je večeras na klupi i nije ulazio u igru.