ПЛ: ВБА за пола сата разбио Барнли!

Масакр у Бирмингему! Вест Бромвич Албион демолирао Барнли (4:0) у последњем мечу 12. кола.

Фудбал 21.11.2016 | 23:20
Ни после пуних 47 година Барнли није победио на Хауторнсу екипу Вест Бромвич Албиона. Штавише, катастрофалним поразом од чак 4:0 продужио је неугодан низ од девет пораза на 10 гостовања у Бирмингему, па је јасно да Кларетси никако нису пожељан гост у овом граду.

Имали су несрећу да вечерас налете на незгодне домаћине, а да им се ово кошмарно вече грозно отворило може да посведочи податак да су пре овог меча само ДВА пута екипе менаџера Луталица Тонија Пулиса победиле уз четири дата гола!?

Барнлију су вечерас главе дошли Шкоти јер стварно се не виђа често да тројица различитих фудбалера са севера Острва постигну на једној утакмици три гола за једно полувреме. Ово је био случај тек други пут у историји Премијер лиге, а дебљи крај извукли су гости. Мет Филипс је већ у четвртом минуту отворио канонаду после кикса одбране Барнлија, Џејмс Морисон у 16. повећао на 2:0, а тачку на сјајно прво полувреме ставио је искуисни капитенДарен Флечер поготком у 37. минуту за великих 3:0.

Било је то прво полувреме из снова у којем су Луталице показале да су и даље снажан тим којем није место у доњем делу Премијер лиге иако су играли вечерас без доброг Насера Чадлија. У наставку је Венецуалеанац Хозе Рондон ставио тачку на овај меч и оверио победнички покер тима из Бирмингема.

После овог тријумфа ВБА је учврстио девето место на табели са 16 бодова, а ни Барнлију дебакл неће тешко пасти јер је на безбедном 12. месту са 14 бодова.