PL: VBA za pola sata razbio Barnli!

Masakr u Birmingemu! Vest Bromvič Albion demolirao Barnli (4:0) u poslednjem meču 12. kola.

Fudbal 21.11.2016 | 23:20
Ni posle punih 47 godina Barnli nije pobedio na Hautornsu ekipu Vest Bromvič Albiona. Štaviše, katastrofalnim porazom od čak 4:0 produžio je neugodan niz od devet poraza na 10 gostovanja u Birmingemu, pa je jasno da Klaretsi nikako nisu poželjan gost u ovom gradu.

Imali su nesreću da večeras nalete na nezgodne domaćine, a da im se ovo košmarno veče grozno otvorilo može da posvedoči podatak da su pre ovog meča samo DVA puta ekipe menadžera Lutalica Tonija Pulisa pobedile uz četiri data gola!?

Barnliju su večeras glave došli Škoti jer stvarno se ne viđa često da trojica različitih fudbalera sa severa Ostrva postignu na jednoj utakmici tri gola za jedno poluvreme. Ovo je bio slučaj tek drugi put u istoriji Premijer lige, a deblji kraj izvukli su gosti. Met Filips je već u četvrtom minutu otvorio kanonadu posle kiksa odbrane Barnlija, Džejms Morison u 16. povećao na 2:0, a tačku na sjajno prvo poluvreme stavio je iskuisni kapitenDaren Flečer pogotkom u 37. minutu za velikih 3:0.

Bilo je to prvo poluvreme iz snova u kojem su Lutalice pokazale da su i dalje snažan tim kojem nije mesto u donjem delu Premijer lige iako su igrali večeras bez dobrog Nasera Čadlija. U nastavku je Venecualeanac Hoze Rondon stavio tačku na ovaj meč i overio pobednički poker tima iz Birmingema.

Posle ovog trijumfa VBA je učvrstio deveto mesto na tabeli sa 16 bodova, a ni Barnliju debakl neće teško pasti jer je na bezbednom 12. mestu sa 14 bodova.