Чемпионшип: Ухвати га ако можеш! Магични Двајт Гејл ућуткао Лидс!

Сјајни нападач Сврака са два гола наставио сјајну серију у Чемпионшипу и донео нови тријумф свом тиму од 2:0.

Фудбал 20.11.2016 | 18:00
Требало је ово да буде специјално поподне на Еланд Роуду, да после година таворења у нижем рангу коначно означи повратак Лидса у трку за пласман тамо где припада, у Премијер лигу, али је Њукасл, тачније Двајт Гејл, био неумољив и показао је ко је газда у Чемпионшипу.

Лидер је славио на гостовању пред 35.000 противничких гледалаца са 2:0 и увећао предност у односу на првог пратиоца Брајтон на пет бодова. Нема шта, треба чудо да се деси па да Свраке не освоје убедљиво прво место и обезбеде директну промоцију у елиту, а уколико маестрални Гејл настави у оваквој форми неће бити зиме. Његова форма можда може да утиче једино на минутажу Александра Митровића, али како се креће и напада тамнопути голгетер и много искуснији нападачи од Србина би имали тежак задатак да се изборе за статус стартера.

Два гола које је постигао данас увећали су Гејлов конто на 13 погодака и тренутно је први стрелац Чемпионшипа. Први гол омогућио му је катастрофалним киксом искусни гхолман Лидса Роберт Грин, док је други стигао почетком другог полувремена, након маестралне акције и асистенције Аните када је голгетер Сврака био неумољив и ућуткао Лидсов коп.

Лидс који је до овог кола био у солидној форми није играо лоше, али јефтино примљен први гол коштао их је бољег резултата на овом мечу. Добру шансу за изједначење који минут пре другог гола Сврака пропустио је Еунан О'Кејн али је сјајно реаговао и голман гостију Дарлоу који је упао у први тим уместо до сада стандардног Матса Селтса.

Александар Митровић добио је прилику да замени хероја Гејла у 79. минуту, али није успео да оствари запаженији учинак. Иначе, на овом великом дербију Чемпионшипа стадион Лидса је био распродат први пут после пуних шест година, а навијачи оба тима одали су почаст и покојној легенди и Лидса и Њукасла Герију Спиду па су изашли на терен у мајицама са његовим ликом.