Čempionšip: Uhvati ga ako možeš! Magični Dvajt Gejl ućutkao Lids!

Sjajni napadač Svraka sa dva gola nastavio sjajnu seriju u Čempionšipu i doneo novi trijumf svom timu od 2:0.

Fudbal 20.11.2016 | 18:00
Trebalo je ovo da bude specijalno popodne na Eland Roudu, da posle godina tavorenja u nižem rangu konačno označi povratak Lidsa u trku za plasman tamo gde pripada, u Premijer ligu, ali je Njukasl, tačnije Dvajt Gejl, bio neumoljiv i pokazao je ko je gazda u Čempionšipu.

Lider je slavio na gostovanju pred 35.000 protivničkih gledalaca sa 2:0 i uvećao prednost u odnosu na prvog pratioca Brajton na pet bodova. Nema šta, treba čudo da se desi pa da Svrake ne osvoje ubedljivo prvo mesto i obezbede direktnu promociju u elitu, a ukoliko maestralni Gejl nastavi u ovakvoj formi neće biti zime. Njegova forma možda može da utiče jedino na minutažu Aleksandra Mitrovića, ali kako se kreće i napada tamnoputi golgeter i mnogo iskusniji napadači od Srbina bi imali težak zadatak da se izbore za status startera.

Dva gola koje je postigao danas uvećali su Gejlov konto na 13 pogodaka i trenutno je prvi strelac Čempionšipa. Prvi gol omogućio mu je katastrofalnim kiksom iskusni gholman Lidsa Robert Grin, dok je drugi stigao početkom drugog poluvremena, nakon maestralne akcije i asistencije Anite kada je golgeter Svraka bio neumoljiv i ućutkao Lidsov kop.

Lids koji je do ovog kola bio u solidnoj formi nije igrao loše, ali jeftino primljen prvi gol koštao ih je boljeg rezultata na ovom meču. Dobru šansu za izjednačenje koji minut pre drugog gola Svraka propustio je Eunan O'Kejn ali je sjajno reagovao i golman gostiju Darlou koji je upao u prvi tim umesto do sada standardnog Matsa Seltsa.

Aleksandar Mitrović dobio je priliku da zameni heroja Gejla u 79. minutu, ali nije uspeo da ostvari zapaženiji učinak. Inače, na ovom velikom derbiju Čempionšipa stadion Lidsa je bio rasprodat prvi put posle punih šest godina, a navijači oba tima odali su počast i pokojnoj legendi i Lidsa i Njukasla Geriju Spidu pa su izašli na teren u majicama sa njegovim likom.