СП - квалификације: Белгија гази редом, хет-трик Мертенса! Португал лако!

Белгијанци демолирали Естонију 8:1 уз хет-трик Дриса Мертенса. Португал савладао Летонију 4:1, Кристијано Роналдо дао два гола и промашио пенал.

Фудбал 13.11.2016 | 23:30
„Црвени ђаволи“ до врха су напунили мрежу Естоније и уписали четврту побједу у исто толико мечева Групе Х у којој је БиХ послије драматичне завршнице ремизирала 1:1 са Грчком у Атини.

3:0, 4:0, 6:0 били су резултати Белгије у прва три кола квалификације, а онда 8:1 против Естоније!

Белгијанци су задржали максималан учинак више него убједљивом побједом, а у феномалној партији цијелог тима прво име био је Дрис Мертенс који је постигао хет-трик и уписао асистенцију.

Естоније једноставно није имала никакаве шансе на стадиону „Краљ Бодуен“ у Бриселу, гдје је Меније довео Белгијанце у вођство у осмом минуту, а исто толико минута касније Мертенс је „бомбом“ у мрежу најавио потпуни потоп гостију.

Успјели су Естонци на истеку пола сата игре да смање на 3:1, међутим, у наставку су потпуно разбијени.

У размаку од само шест минута, од 62. до 68. Белгије је стигла до 6:1, а спектакуларну побједу „црвених ђавола“ са два гола у финишу овјерио је Ромелу Лукаку.

Белгија је прва у Групи Х са 12 бодова, испред Грчке која има два бода мање и која им долази у госте у наредном колу.

Репрезентација БиХ која је у Атини водила до посљедњих секунди утакмице, а онда примила погодак за 1:1, има седам бодова, док остале селекције у овој групи практично немају шансе да се нађу у Русији.

Роналдо промашио пенал и постао рекордер! Португалци без проблема забележили убедљиву победу над нејаким Летонцима (4:1).

Вечерашњи тријумф Португалије у утакмици са нејаким Летонцима од 4:1 потпуно је протекао у знаку Кристијана Роналда који је са два нова гола стигао до бројке од 68 погодака у националном тиму, што га уједно чини и рекордером међу активним фудбалерима.

Ас Реала инспирисао је убедљиви тријумф шампиона Европе, којим се Селесао вратио на друго место на табели иза неприскосновених Швајцараца, а могао је да постигне и хет-трик вечерас да је реализовао најстрожу казну у 59. минуту. Тај промашај омогућио је Летонцима да се врате у меч шокантним поготком Зјузинса у 67, али је само два минута касније Вилијам Карваљо вратио ствари на своје место.

До краја меча су Роналдо и искусни Бруно Алвес ставили тачку на лепу партију Португалаца и трећу победу у квалификацијама која их је одржала у трци за прво место у групи и директан пласман на Светско првенство у Русију 2018. године.