SP - kvalifikacije: Belgija gazi redom, het-trik Mertensa! Portugal lako!

Belgijanci demolirali Estoniju 8:1 uz het-trik Drisa Mertensa. Portugal savladao Letoniju 4:1, Kristijano Ronaldo dao dva gola i promašio penal.

Fudbal 13.11.2016 | 23:30
„Crveni đavoli“ do vrha su napunili mrežu Estonije i upisali četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva Grupe H u kojoj je BiH poslije dramatične završnice remizirala 1:1 sa Grčkom u Atini.

3:0, 4:0, 6:0 bili su rezultati Belgije u prva tri kola kvalifikacije, a onda 8:1 protiv Estonije!

Belgijanci su zadržali maksimalan učinak više nego ubjedljivom pobjedom, a u fenomalnoj partiji cijelog tima prvo ime bio je Dris Mertens koji je postigao het-trik i upisao asistenciju.

Estonije jednostavno nije imala nikakave šanse na stadionu „Kralj Boduen“ u Briselu, gdje je Menije doveo Belgijance u vođstvo u osmom minutu, a isto toliko minuta kasnije Mertens je „bombom“ u mrežu najavio potpuni potop gostiju.

Uspjeli su Estonci na isteku pola sata igre da smanje na 3:1, međutim, u nastavku su potpuno razbijeni.

U razmaku od samo šest minuta, od 62. do 68. Belgije je stigla do 6:1, a spektakularnu pobjedu „crvenih đavola“ sa dva gola u finišu ovjerio je Romelu Lukaku.

Belgija je prva u Grupi H sa 12 bodova, ispred Grčke koja ima dva boda manje i koja im dolazi u goste u narednom kolu.

Reprezentacija BiH koja je u Atini vodila do posljednjih sekundi utakmice, a onda primila pogodak za 1:1, ima sedam bodova, dok ostale selekcije u ovoj grupi praktično nemaju šanse da se nađu u Rusiji.

Ronaldo promašio penal i postao rekorder! Portugalci bez problema zabeležili ubedljivu pobedu nad nejakim Letoncima (4:1).

Večerašnji trijumf Portugalije u utakmici sa nejakim Letoncima od 4:1 potpuno je protekao u znaku Kristijana Ronalda koji je sa dva nova gola stigao do brojke od 68 pogodaka u nacionalnom timu, što ga ujedno čini i rekorderom među aktivnim fudbalerima.

As Reala inspirisao je ubedljivi trijumf šampiona Evrope, kojim se Selesao vratio na drugo mesto na tabeli iza nepriskosnovenih Švajcaraca, a mogao je da postigne i het-trik večeras da je realizovao najstrožu kaznu u 59. minutu. Taj promašaj omogućio je Letoncima da se vrate u meč šokantnim pogotkom Zjuzinsa u 67, ali je samo dva minuta kasnije Vilijam Karvaljo vratio stvari na svoje mesto.

Do kraja meča su Ronaldo i iskusni Bruno Alves stavili tačku na lepu partiju Portugalaca i treću pobedu u kvalifikacijama koja ih je održala u trci za prvo mesto u grupi i direktan plasman na Svetsko prvenstvo u Rusiju 2018. godine.