СП - квалификације: Нејмар бољи од Месија, Аргентина у великом проблему!

Фудбалери Бразила савладали су Аргентину са убедљивих 3:0 у утакмици 11. кола јужноамеричких квалификација за Светско првенство у Русији.

Фудбал 11.11.2016 | 12:30
Бразилци су у Бело Хоризонтеу одиграли много боље, показали да су тренутно квалитетнија репрезентација од највећег ривала, којем није помогао ни повратак Лионела Месија после неколико утакмица паузе.

После овог пораза ’Гаучоси’ су остали на шестој позицији са 16 освојених бодова, док је ’Селесао’ први са 24 и веома је близу одласка у Русију.

Првих 25 минута меча није донело много узбуђења – гости су имали теренску иницијативу, али осим ударца Лукаса Биље и одбране Алисона, шанси није било. Међутим, само минут касније Кутињо је на сјајан начин обрадовао навијаче.

Нејмар му је из прве одлично проследио лопту на десну страну, везиста Ливерпула је ушао у средину, побегао чуварима и феноменално погодио супротне рашље.

Меси се није најбоље снашао у формацији у којој му је једини партнер у нападу био Гонсало Игуаин, једном је слабо гађао из слободњака, а меч је решен у првом минуту надокнаде полувремена. Жорж Жесус је лепо избацио Нејмара, а најбољи бразилски фудбалер рутински савладао Ромера и постигао јубиларни 50. гол у националном дресу.

У другом полувремену Аргентинци нису успели да припрете, да би средином другог дела Паулињо потврдио велико славље Бразилаца.

Изабраници селектора Баусе остали су близу екипама које су на позицијама које воде у Бразил, највише захваљујући преокрету Перуа у Парагвају. Домаћин је водио од деветог минута голом Ривероса, али су у наставку Рамос, Флорес, Куева и Бенитес аутоголом, донели тријумф Перуанцима.

Тим поразом Парагвај је пропустио прилику да прескочи Аргентину и остао је седми са 15 бодова.

Уругвај заостаје само бод за Бразилом, након осмог узастопног тријумфа на домаћем терену, овога пута против Еквадора – 2:1. Луис Суарес није се уписао у стрелце, а његову улогу преузели су Коатес и Ролан.

У утакмици која није имала резултатски значај, Венецуела је декласирала Боливију са 5:0, уз хет-трик Мартинеса.