SP - kvalifikacije: Nejmar bolji od Mesija, Argentina u velikom problemu!

Fudbaleri Brazila savladali su Argentinu sa ubedljivih 3:0 u utakmici 11. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Fudbal 11.11.2016 | 12:30
Brazilci su u Belo Horizonteu odigrali mnogo bolje, pokazali da su trenutno kvalitetnija reprezentacija od najvećeg rivala, kojem nije pomogao ni povratak Lionela Mesija posle nekoliko utakmica pauze.

Posle ovog poraza ’Gaučosi’ su ostali na šestoj poziciji sa 16 osvojenih bodova, dok je ’Selesao’ prvi sa 24 i veoma je blizu odlaska u Rusiju.

Prvih 25 minuta meča nije donelo mnogo uzbuđenja – gosti su imali terensku inicijativu, ali osim udarca Lukasa Bilje i odbrane Alisona, šansi nije bilo. Međutim, samo minut kasnije Kutinjo je na sjajan način obradovao navijače.

Nejmar mu je iz prve odlično prosledio loptu na desnu stranu, vezista Liverpula je ušao u sredinu, pobegao čuvarima i fenomenalno pogodio suprotne rašlje.

Mesi se nije najbolje snašao u formaciji u kojoj mu je jedini partner u napadu bio Gonsalo Iguain, jednom je slabo gađao iz slobodnjaka, a meč je rešen u prvom minutu nadoknade poluvremena. Žorž Žesus je lepo izbacio Nejmara, a najbolji brazilski fudbaler rutinski savladao Romera i postigao jubilarni 50. gol u nacionalnom dresu.

U drugom poluvremenu Argentinci nisu uspeli da priprete, da bi sredinom drugog dela Paulinjo potvrdio veliko slavlje Brazilaca.

Izabranici selektora Bause ostali su blizu ekipama koje su na pozicijama koje vode u Brazil, najviše zahvaljujući preokretu Perua u Paragvaju. Domaćin je vodio od devetog minuta golom Riverosa, ali su u nastavku Ramos, Flores, Kueva i Benites autogolom, doneli trijumf Peruancima.

Tim porazom Paragvaj je propustio priliku da preskoči Argentinu i ostao je sedmi sa 15 bodova.

Urugvaj zaostaje samo bod za Brazilom, nakon osmog uzastopnog trijumfa na domaćem terenu, ovoga puta protiv Ekvadora – 2:1. Luis Suares nije se upisao u strelce, a njegovu ulogu preuzeli su Koates i Rolan.

U utakmici koja nije imala rezultatski značaj, Venecuela je deklasirala Boliviju sa 5:0, uz het-trik Martinesa.