Пријатељска - видео: Белгија 19 година без пораза од Холандије!

Фудбалери Холандије ремизирали су са првим комшијама Белгијанцима 1:1, у пријатељском мечу на Амстердам Арени.

Фудбал 10.11.2016 | 08:00
"Орање" је тако остало без победе над "Црвеним ђаволима" и после седам мечева, а тај низ траје још од 1997. године. Утеха им је да су прекинули серију од два пораза.

Домаћин је повео крајем првог полувремена када је Дави Класен реализовао пенал који је скривио Јан Фертонген, оборивши у казненом Џермејна Ленса.

Гости су имали више од игре у Амстердаму, али Мартин Стекеленбург дуго није имао конкретног посла на свом голу.

Да ће домаћин тешко одбранити вођство најавио је Ромелу Лукаку у 78. минуту. Већ су сви видели гол, али се сјајни голгетер Евертона обрукао промашивши лопту на 2-3 метра од гола.

Ипак, само пет минута касније Белгија стиже до ремија. Јаник Фереира-Караско је шутирао са 20-ак метара, лопта је погодила у леђа једног дефанзивца Холандије и преварила Стекеленбурга.

Пет минута пре краја Еден Азар пропушта зицер за преокрет, фудбалер Челсија се прошетао кроз одбрану Холандије, буквално се провукао између двојице дефанзиваца и изашао сам на Стекеленбурга, али је он сјајно реаговао.

Био је ово 127. окршај чланица Бенелукса, Холандија има 56 победа, а Белгија 41.

Холандија у недељу гостује трећем члану Бенелукса Луксембургу, где мора да победи како би искористила међусобни дуел Француске и Шведске за којима заостаје по три бода у Групи А.

У 4. колу квалификација за Мундијал 2018, Холандија, дакле, у недељу гостује Луксембургу, а Белгија је домаћин Естонији.

Ево како стоје ствари у њиховим групама...

Група А: Шведска 7, Француска 7, Холандија 4, Бугарска 3, Белорусија 2, Луксембург 1.

Група Х: Белгија 9, Грчка 9, Босна и Херцеговина 6, Естонија 3, Кипар 0, Гибралтар 0.

У Русију ће директно победници девет група, а осам од девет другопласираних селекција играће двомече баража.