Prijateljska - video: Belgija 19 godina bez poraza od Holandije!

Fudbaleri Holandije remizirali su sa prvim komšijama Belgijancima 1:1, u prijateljskom meču na Amsterdam Areni.

Fudbal 10.11.2016 | 08:00
"Oranje" je tako ostalo bez pobede nad "Crvenim đavolima" i posle sedam mečeva, a taj niz traje još od 1997. godine. Uteha im je da su prekinuli seriju od dva poraza.

Domaćin je poveo krajem prvog poluvremena kada je Davi Klasen realizovao penal koji je skrivio Jan Fertongen, oborivši u kaznenom Džermejna Lensa.

Gosti su imali više od igre u Amsterdamu, ali Martin Stekelenburg dugo nije imao konkretnog posla na svom golu.

Da će domaćin teško odbraniti vođstvo najavio je Romelu Lukaku u 78. minutu. Već su svi videli gol, ali se sjajni golgeter Evertona obrukao promašivši loptu na 2-3 metra od gola.

Ipak, samo pet minuta kasnije Belgija stiže do remija. Janik Fereira-Karasko je šutirao sa 20-ak metara, lopta je pogodila u leđa jednog defanzivca Holandije i prevarila Stekelenburga.

Pet minuta pre kraja Eden Azar propušta zicer za preokret, fudbaler Čelsija se prošetao kroz odbranu Holandije, bukvalno se provukao između dvojice defanzivaca i izašao sam na Stekelenburga, ali je on sjajno reagovao.

Bio je ovo 127. okršaj članica Beneluksa, Holandija ima 56 pobeda, a Belgija 41.

Holandija u nedelju gostuje trećem članu Beneluksa Luksemburgu, gde mora da pobedi kako bi iskoristila međusobni duel Francuske i Švedske za kojima zaostaje po tri boda u Grupi A.

U 4. kolu kvalifikacija za Mundijal 2018, Holandija, dakle, u nedelju gostuje Luksemburgu, a Belgija je domaćin Estoniji.

Evo kako stoje stvari u njihovim grupama...

Grupa A: Švedska 7, Francuska 7, Holandija 4, Bugarska 3, Belorusija 2, Luksemburg 1.

Grupa H: Belgija 9, Grčka 9, Bosna i Hercegovina 6, Estonija 3, Kipar 0, Gibraltar 0.

U Rusiju će direktno pobednici devet grupa, a osam od devet drugoplasiranih selekcija igraće dvomeče baraža.