БЛ: Ред Бул Лајпциг не стаје, дијели прво мјесто са Бајерном!

"Ред Бул" Лајпциг стварно има крила! Лајпциг је наставио невјероватну серију у Бундеслиги! Новајлија у њемачкој елити је декласирао Мајнц (3:1) и изједначио се бодовно са Бајерном на лидерској позицији, иако минхенски клуб има бољу гол-разлику. Шалке се диже, асистент "нападач" Колашинац! Аустријски везиста Алесандро Шопф је са два постигнута гола најзаслужнији за побједу Шалкеа над Вердером (3:1) у посљедњој утакмици 10. кола Бундеслиге, али је врло лако могао да постане и трагичар. Сеад Колашинац асистирао.

Фудбал 07.11.2016 | 09:30
Невјероватно, али истинито!

Лајпциг није поражен ни у 20. узастопном мечу укључујући и пријатељске двобоје!

Овај лајпцишки "Ред Бул" стварно има крила јер је посљедњи пут изгубио у Дуизбургу (1:0) у посљедњем колу претходне сезоне у "Цвајти" и то кад је увелико осигурао пласман у њемачку елиту.

А у Бундеслиги, изабраници Ралфа Хасенхутла су "летјели" на свим досадашњим утакмицама (шест тријумфа, три ремија), да би у недјељу у 10. колу на свом терену "разбили" Мајнц и већ у првом полувремену осигурали седму овосезонску побједу.

Лајпциг - Мајнц 3:1 (3:0)

Тимо Вернер је већ у трећем минуту "начео" госте послије продора шведског интернационалца Емила Форсберга што је био најбржи гол у бундеслигашкој историји "црвених бикова".

Нападач Лајпцига је у 21. минуту узвратио асистенцијом Швеђанину за 2:0.

Прије самог одласка на одмор поново су Форсберг и Вернер били у главним улогама, а епилог је био идентичан - лопта је завршила у мрежи голмана Јонаса Лосла - 3:0.

Био је то пети гол Вернера ове сезоне и први је стријелац Лајпцига, с поготком више у односу на Форсберга.

У 61. минуту Вернер је био близу да комплетира хет-трик, у акцију је уплетен био наравно и Форсберг, међутим, овог пута нападач "бикова" је био за мало непрецизан.

До краја су гости из Мајнца успјели да постигну почасни гол у 74. минуту. Након центаршута из корнера услиједио је "главомет" у казненом простору који је у погодак претворио дефанзивац Штефан Бел.

Новајлија у елити наставља са одличним партијама, а седмом победом ове сезоне, шестом узастопном, попео се на чело табеле, где се придружио Бајерну, који је у суботу ремизирао са Хофенхајмом, па две екипе сада имају по 24 бода.

Мајнц је забележио четврти пораз и налази се на 10. месту на табели са 14 бодова.

Пре почетка утакмице полиција је евакуисала стадион у Лајпцигу због лажног упозорења о пожару. Гледаоци су после позива спикера да напусте стадион "због техничких проблема" мирно почели да излазе, али се убрзо испоставило да је узбуна била лажна. Управа фудбалског клуба Лајпциг саопштила је да је детектор пожара грешком активирао аларм на седмом нивоу стадиона.

Тим из Гелзенкирхена је наставио да подиже форму.

На посљедња четири меча није осјетио горчину пораза, а у недјељу увече је савладао Вердер на "Фелтинс Арени" - 3:1 (2:1) уписавши тек трећу овосезонску побједу.

Тим из Бремена је, послије Лајпцига и Фрајбурга, у трећем узастопном двобоју поражен идентичним резултатом који је оставио "зелено-бијеле" у зони испадања.

Домаћи су у распону од 35. до 38. минута стигли до двоструке предности на поприлично идентичан начин којим су практично ријешили утакмицу.

Најприје је Макс Мајер волејем уздрмао пречку, а одбијену лопту главом поспремиоАлесандро Шопф - 1:0.

Два и по минута касније Налдо је са више од 25 метара из слободног ударца снажно гађао доњи лијеви угао, голман Феликс Видвалд је одбранио, а "одбијанац" у мрежу убацио Набил Бенталеб - 2:0.

Тада се чинило да ће Шалке да освоји три бода, међутим, Шопф је направио глупост у 41. минуту и беспотребно у шеснаестерцу срушио Сержа Гнабрија иако је било евиденто да ће му лопта побјећи...

Судија Гинтер Перл није имао дилему, а са "бијеле тачке" сигуран је био управо Гнабри за 2:1.

Интересантан детаљ виђен је приликом извођења корнера у првом дијелу кад су се у покушају да пронађу што бољу позицију за скок "покошкали" српски фудбалери Матија Настасић из Шалкеа и Вердеров Милош Вељковић. На срећу, све се брзо смирило.

Прије одласка на паузу у полувремену, Шалкеу је у 44. минуту поништен гол, који је постигао Бенедикт Хаведес због оправданог офсајда.

У наставку жестока борба се водила на средини терена, али је Шалке створио много више одличних шанси за поготке, међутим, Шопф и Максим Чупо-Мотинг нису успјели да реализују ниједну од њих.

До 63. минута, кад је већ видно нервозни Шопф због бројних промашаја затресао мрежу гостију из Бремена на асистенцију Сеада Колашинца!

Лијепо је репрезентативац Босне и Херцеговине прошао по лијевој страни и центрирао у казнени простор, а Шопф пласирао лопту у сами угао - 3:1.