BL: Red Bul Lajpcig ne staje, dijeli prvo mjesto sa Bajernom!

"Red Bul" Lajpcig stvarno ima krila! Lajpcig je nastavio nevjerovatnu seriju u Bundesligi! Novajlija u njemačkoj eliti je deklasirao Majnc (3:1) i izjednačio se bodovno sa Bajernom na liderskoj poziciji, iako minhenski klub ima bolju gol-razliku. Šalke se diže, asistent "napadač" Kolašinac! Austrijski vezista Alesandro Šopf je sa dva postignuta gola najzaslužniji za pobjedu Šalkea nad Verderom (3:1) u posljednjoj utakmici 10. kola Bundeslige, ali je vrlo lako mogao da postane i tragičar. Sead Kolašinac asistirao.

Fudbal 07.11.2016 | 09:30
Nevjerovatno, ali istinito!

Lajpcig nije poražen ni u 20. uzastopnom meču uključujući i prijateljske dvoboje!

Ovaj lajpciški "Red Bul" stvarno ima krila jer je posljednji put izgubio u Duizburgu (1:0) u posljednjem kolu prethodne sezone u "Cvajti" i to kad je uveliko osigurao plasman u njemačku elitu.

A u Bundesligi, izabranici Ralfa Hasenhutla su "letjeli" na svim dosadašnjim utakmicama (šest trijumfa, tri remija), da bi u nedjelju u 10. kolu na svom terenu "razbili" Majnc i već u prvom poluvremenu osigurali sedmu ovosezonsku pobjedu.

Lajpcig - Majnc 3:1 (3:0)

Timo Verner je već u trećem minutu "načeo" goste poslije prodora švedskog internacionalca Emila Forsberga što je bio najbrži gol u bundesligaškoj istoriji "crvenih bikova".

Napadač Lajpciga je u 21. minutu uzvratio asistencijom Šveđaninu za 2:0.

Prije samog odlaska na odmor ponovo su Forsberg i Verner bili u glavnim ulogama, a epilog je bio identičan - lopta je završila u mreži golmana Jonasa Losla - 3:0.

Bio je to peti gol Vernera ove sezone i prvi je strijelac Lajpciga, s pogotkom više u odnosu na Forsberga.

U 61. minutu Verner je bio blizu da kompletira het-trik, u akciju je upleten bio naravno i Forsberg, međutim, ovog puta napadač "bikova" je bio za malo neprecizan.

Do kraja su gosti iz Majnca uspjeli da postignu počasni gol u 74. minutu. Nakon centaršuta iz kornera uslijedio je "glavomet" u kaznenom prostoru koji je u pogodak pretvorio defanzivac Štefan Bel.

Novajlija u eliti nastavlja sa odličnim partijama, a sedmom pobedom ove sezone, šestom uzastopnom, popeo se na čelo tabele, gde se pridružio Bajernu, koji je u subotu remizirao sa Hofenhajmom, pa dve ekipe sada imaju po 24 boda.

Majnc je zabeležio četvrti poraz i nalazi se na 10. mestu na tabeli sa 14 bodova.

Pre početka utakmice policija je evakuisala stadion u Lajpcigu zbog lažnog upozorenja o požaru. Gledaoci su posle poziva spikera da napuste stadion "zbog tehničkih problema" mirno počeli da izlaze, ali se ubrzo ispostavilo da je uzbuna bila lažna. Uprava fudbalskog kluba Lajpcig saopštila je da je detektor požara greškom aktivirao alarm na sedmom nivou stadiona.

Tim iz Gelzenkirhena je nastavio da podiže formu.

Na posljednja četiri meča nije osjetio gorčinu poraza, a u nedjelju uveče je savladao Verder na "Feltins Areni" - 3:1 (2:1) upisavši tek treću ovosezonsku pobjedu.

Tim iz Bremena je, poslije Lajpciga i Frajburga, u trećem uzastopnom dvoboju poražen identičnim rezultatom koji je ostavio "zeleno-bijele" u zoni ispadanja.

Domaći su u rasponu od 35. do 38. minuta stigli do dvostruke prednosti na poprilično identičan način kojim su praktično riješili utakmicu.

Najprije je Maks Majer volejem uzdrmao prečku, a odbijenu loptu glavom pospremioAlesandro Šopf - 1:0.

Dva i po minuta kasnije Naldo je sa više od 25 metara iz slobodnog udarca snažno gađao donji lijevi ugao, golman Feliks Vidvald je odbranio, a "odbijanac" u mrežu ubacio Nabil Bentaleb - 2:0.

Tada se činilo da će Šalke da osvoji tri boda, međutim, Šopf je napravio glupost u 41. minutu i bespotrebno u šesnaestercu srušio Serža Gnabrija iako je bilo evidento da će mu lopta pobjeći...

Sudija Ginter Perl nije imao dilemu, a sa "bijele tačke" siguran je bio upravo Gnabri za 2:1.

Interesantan detalj viđen je prilikom izvođenja kornera u prvom dijelu kad su se u pokušaju da pronađu što bolju poziciju za skok "pokoškali" srpski fudbaleri Matija Nastasić iz Šalkea i Verderov Miloš Veljković. Na sreću, sve se brzo smirilo.

Prije odlaska na pauzu u poluvremenu, Šalkeu je u 44. minutu poništen gol, koji je postigao Benedikt Havedes zbog opravdanog ofsajda.

U nastavku žestoka borba se vodila na sredini terena, ali je Šalke stvorio mnogo više odličnih šansi za pogotke, međutim, Šopf i Maksim Čupo-Moting nisu uspjeli da realizuju nijednu od njih.

Do 63. minuta, kad je već vidno nervozni Šopf zbog brojnih promašaja zatresao mrežu gostiju iz Bremena na asistenciju Seada Kolašinca!

Lijepo je reprezentativac Bosne i Hercegovine prošao po lijevoj strani i centrirao u kazneni prostor, a Šopf plasirao loptu u sami ugao - 3:1.