ИТА: Јуве на балкански погон, Милан све бољи! Сјајан финиш Интера!

Фудбалери Јувентуса победили су Кјево у Верони са 2:1, у утакмици 12. кола Серије А. Фудбалери Интера победили су Кротоне на свом терену са 3:0.

Фудбал 07.11.2016 | 08:45
Шампион Италије је остварио десету победу у сезони и задржао је сигурну предност на врху табеле.

Нису црно-бели лако славили против Кјева, пошто су сва три гола постигнута у другом полувремену. Марио Манџукић је у 53. минуту довео тим из Торина у вођство после асистенције Квадрада.

Ипак, домаћи су брзо узвратили, па је Серђо Пелисије 13 минута касније искористио пенал који је скривио Лихтштајнер. До краја меча екипа Кјева није ипак издржала, па је још један Балканац у дресу Јувентуса донео победу. То је Миралем Пјанић који је 15 минута пре краја погодио за 2:1.

Јуве сада има 30 бодова на челу табеле, пет више од Милана који је остварио пету победу у последњих шест мечева.

Бивши првак Европе победио је Палермо на Сицилији такође са 2:1. Сусо је погодио у 15. минуту за 1:0, изједначио је Несторовски 20 минута пре краја, али је Лападула на асистенцију Суса осам минута пре краја донео победу Милану. Лападула је у игру ушао само три минута пре гола.

Нерешено је било у Ђенови где је Ђеноа одиграла 1:1 са Удинезеом. Никола Нинковић играо је од 57. минута, а Дарко Лазовић од 69. за домаћи тим. Оба гола постигнута су у првом полувремену. Гости су повели голом Тероа у 11. минуту, а изједначио је Окампос 13 минута касније.

Ђеноа је девета са 16 бодова, а екипа Удуинезеа је 12. са бодом мање.

Најубедљивију победу у недељу поподне остварила је Аталанта која је била боља од Сауола у гостима са 3:0 головима Гомеса, Калдаре и Контија. Тим из Бергама је пети са 22 бода, а Сасуоло је 16. са 13 бодова.

Фудбалери Интера победили су Кротоне на свом терену са 3:0, у дуелу 12. кола италијанске Серије А.

Иако победа црно-плавих делује убедљиво, није било тако пошто је први гол постигнут тек у 84. минуту.

Иван Перишић је након асистенције Маура Икардија начео мрежу гостију, а Икарди је головима у 88. и 93. минуту оверио победу.

Интер је сада девети на табели Серије А са 17 бодова, док је Кротоне на последњем месту са 5 бодова.

У дуелу Фиорентине и Сампдорије није било победника. Виола је боље почела и имала је на полувремену предност после гола Бернардескија у 37. минуту.

Гости из Ђенове узвратили су у наставку, а бод им је донео Муријел у 57. минуту. Фиорентина има 17 бодова на осмој позицији, док је Сампа 14. са 15 бодова.

Фудбалери Роме победили су Болоњу на Олимпику са убедљивих 3:0. Римска ’Вучица’ се после ове победе вратила на друго место на табели са 26 бодова, једним више од Милана и четири мање од Јувентуса.

Гости из Болоње нису представљали велику препреку домаћину који је повео већ у 13. минуту голом бившег играча Челсија Мохамеда Салаха.

Исти играч дуплирао је предност у 62. минуту после асистенције Стротмана, да би фантастичну партију Египћанин крунисао хет-триком 20 минута пре краја.

Екипа Болоње претрпела је пети пораз у сезони и тренутно је 15. на табели са 13 освојених бодова.