ITA: Juve na balkanski pogon, Milan sve bolji! Sjajan finiš Intera!

Fudbaleri Juventusa pobedili su Kjevo u Veroni sa 2:1, u utakmici 12. kola Serije A. Fudbaleri Intera pobedili su Krotone na svom terenu sa 3:0.

Fudbal 07.11.2016 | 08:45
Šampion Italije je ostvario desetu pobedu u sezoni i zadržao je sigurnu prednost na vrhu tabele.

Nisu crno-beli lako slavili protiv Kjeva, pošto su sva tri gola postignuta u drugom poluvremenu. Mario Mandžukić je u 53. minutu doveo tim iz Torina u vođstvo posle asistencije Kvadrada.

Ipak, domaći su brzo uzvratili, pa je Serđo Pelisije 13 minuta kasnije iskoristio penal koji je skrivio Lihtštajner. Do kraja meča ekipa Kjeva nije ipak izdržala, pa je još jedan Balkanac u dresu Juventusa doneo pobedu. To je Miralem Pjanić koji je 15 minuta pre kraja pogodio za 2:1.

Juve sada ima 30 bodova na čelu tabele, pet više od Milana koji je ostvario petu pobedu u poslednjih šest mečeva.

Bivši prvak Evrope pobedio je Palermo na Siciliji takođe sa 2:1. Suso je pogodio u 15. minutu za 1:0, izjednačio je Nestorovski 20 minuta pre kraja, ali je Lapadula na asistenciju Susa osam minuta pre kraja doneo pobedu Milanu. Lapadula je u igru ušao samo tri minuta pre gola.

Nerešeno je bilo u Đenovi gde je Đenoa odigrala 1:1 sa Udinezeom. Nikola Ninković igrao je od 57. minuta, a Darko Lazović od 69. za domaći tim. Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu. Gosti su poveli golom Teroa u 11. minutu, a izjednačio je Okampos 13 minuta kasnije.

Đenoa je deveta sa 16 bodova, a ekipa Uduinezea je 12. sa bodom manje.

Najubedljiviju pobedu u nedelju popodne ostvarila je Atalanta koja je bila bolja od Sauola u gostima sa 3:0 golovima Gomesa, Kaldare i Kontija. Tim iz Bergama je peti sa 22 boda, a Sasuolo je 16. sa 13 bodova.

Fudbaleri Intera pobedili su Krotone na svom terenu sa 3:0, u duelu 12. kola italijanske Serije A.

Iako pobeda crno-plavih deluje ubedljivo, nije bilo tako pošto je prvi gol postignut tek u 84. minutu.

Ivan Perišić je nakon asistencije Maura Ikardija načeo mrežu gostiju, a Ikardi je golovima u 88. i 93. minutu overio pobedu.

Inter je sada deveti na tabeli Serije A sa 17 bodova, dok je Krotone na poslednjem mestu sa 5 bodova.

U duelu Fiorentine i Sampdorije nije bilo pobednika. Viola je bolje počela i imala je na poluvremenu prednost posle gola Bernardeskija u 37. minutu.

Gosti iz Đenove uzvratili su u nastavku, a bod im je doneo Murijel u 57. minutu. Fiorentina ima 17 bodova na osmoj poziciji, dok je Sampa 14. sa 15 bodova.

Fudbaleri Rome pobedili su Bolonju na Olimpiku sa ubedljivih 3:0. Rimska ’Vučica’ se posle ove pobede vratila na drugo mesto na tabeli sa 26 bodova, jednim više od Milana i četiri manje od Juventusa.

Gosti iz Bolonje nisu predstavljali veliku prepreku domaćinu koji je poveo već u 13. minutu golom bivšeg igrača Čelsija Mohameda Salaha.

Isti igrač duplirao je prednost u 62. minutu posle asistencije Strotmana, da bi fantastičnu partiju Egipćanin krunisao het-trikom 20 minuta pre kraja.

Ekipa Bolonje pretrpela je peti poraz u sezoni i trenutno je 15. na tabeli sa 13 osvojenih bodova.