ШПА: Гранада и даље без побједе! Сосиједад са бијеле тачке срушио ''Јорганџије''!

Фудбалери Гранаде ни у 11. колу шпанске Примере нису успели да остваре прву победу у сезони, пошто су на свом терену играли 1:1 с Депортивом из Ла Коруње. Фудбалери Реал Сосиједада савладали су Атлетико Мадрид са 2:0, у другом суботњем мечу 11. кола шпанске Примере. У дербију зачеља, Алавес је нашао важне бодове после којих није више при дну табеле.

Фудбал 05.11.2016 | 23:30
Домаћа екипа је у већем делу утакмице била бољи ривал, али је Депортиво први стигао до гола.

Гости из Лакоруње су повели у 64. минуту поготком Флорина Андонеа после доброг соло-продора, да би Гранада у 81. минуту изједначила голом Давида Барала који након велике гужве у шеснаестерцу Депоритва из трећег покушаја савладао Пжемислава Титоња.

Гранада заузима последње, 20. место са четири бода, док је Депортиво 16. са 10.

Фудбалери Реал Сосиједада савладали су Атлетико Мадрид са 2:0, у другом суботњем мечу 11. кола шпанске Примере.

Сосиједад је до великог тријумфа дошао погоцима Карлоса Веле и Вилијама Жосеа, пошто су обојица били сигурни са беле тачке.

У 54. минуту капитен Габи неопрезно је стартовао у казненом простору, а после одлуке судије Алвареса, Вела је рутински и помало ноншалантно преварио Јана Облака.

Двадесетак минута касније Анхел Кореа је направио сличну глупост, пре него што је бразилски фудбалер поставио коначан резултат.

Атлетико је трећи са 21 бодом, али ће Севиља и Виљареал имати прилику да га престигну после својих утакмица 11. кола шпанског првенства.

Реал Сосиједад је шести са 19 бодова.

У дербију зачеља, Алавес је нашао важне бодове после којих није више при дну табеле.

Фудбалери Алавеса победили су данас Осасуну као гости - 0:1 у 11. колу Примере.

Стрелац у овом дербију зачеља, после којег се Алавес отиснуо ка средини табеле Ла Лиге, био је Кристијан Сантос у 77. минуту из пенала.

Српски фудбалер Ненад Крстичић ушао је у игру у надокнади времена и играо је само четири минута, док је Александар Катаи био на клупи.

Александар Пантић није био у саставу због повреде.

Алавес је победом избио на 12. место на табели шпанског првенства са 13 бодова, док је Осасуна претпоследња са седам, три више од "фењераша" Гранаде.

Лас Палмас је до победе против Еибара дошао из пенала у 94. минуту!