ŠPA: Granada i dalje bez pobjede! Sosijedad sa bijele tačke srušio ''Jorgandžije''!

Fudbaleri Granade ni u 11. kolu španske Primere nisu uspeli da ostvare prvu pobedu u sezoni, pošto su na svom terenu igrali 1:1 s Deportivom iz La Korunje. Fudbaleri Real Sosijedada savladali su Atletiko Madrid sa 2:0, u drugom subotnjem meču 11. kola španske Primere. U derbiju začelja, Alaves je našao važne bodove posle kojih nije više pri dnu tabele.

Fudbal 05.11.2016 | 23:30
Domaća ekipa je u većem delu utakmice bila bolji rival, ali je Deportivo prvi stigao do gola.

Gosti iz Lakorunje su poveli u 64. minutu pogotkom Florina Andonea posle dobrog solo-prodora, da bi Granada u 81. minutu izjednačila golom Davida Barala koji nakon velike gužve u šesnaestercu Deporitva iz trećeg pokušaja savladao Pžemislava Titonja.

Granada zauzima poslednje, 20. mesto sa četiri boda, dok je Deportivo 16. sa 10.

Fudbaleri Real Sosijedada savladali su Atletiko Madrid sa 2:0, u drugom subotnjem meču 11. kola španske Primere.

Sosijedad je do velikog trijumfa došao pogocima Karlosa Vele i Vilijama Žosea, pošto su obojica bili sigurni sa bele tačke.

U 54. minutu kapiten Gabi neoprezno je startovao u kaznenom prostoru, a posle odluke sudije Alvaresa, Vela je rutinski i pomalo nonšalantno prevario Jana Oblaka.

Dvadesetak minuta kasnije Anhel Korea je napravio sličnu glupost, pre nego što je brazilski fudbaler postavio konačan rezultat.

Atletiko je treći sa 21 bodom, ali će Sevilja i Viljareal imati priliku da ga prestignu posle svojih utakmica 11. kola španskog prvenstva.

Real Sosijedad je šesti sa 19 bodova.

U derbiju začelja, Alaves je našao važne bodove posle kojih nije više pri dnu tabele.

Fudbaleri Alavesa pobedili su danas Osasunu kao gosti - 0:1 u 11. kolu Primere.

Strelac u ovom derbiju začelja, posle kojeg se Alaves otisnuo ka sredini tabele La Lige, bio je Kristijan Santos u 77. minutu iz penala.

Srpski fudbaler Nenad Krstičić ušao je u igru u nadoknadi vremena i igrao je samo četiri minuta, dok je Aleksandar Katai bio na klupi.

Aleksandar Pantić nije bio u sastavu zbog povrede.

Alaves je pobedom izbio na 12. mesto na tabeli španskog prvenstva sa 13 bodova, dok je Osasuna pretposlednja sa sedam, tri više od "fenjeraša" Granade.

Las Palmas je do pobede protiv Eibara došao iz penala u 94. minutu!