ШПА: Малага од 0:1 и 1:2 до побједе!

Добро дошли на Росаледу! Можете да поведете, али овде ћете увек да оставите бодове! Малага на свом буњишту славила против Хихона – 3:2.

Фудбал 04.11.2016 | 23:30
Уме Малага да киксне на гостовањима. Тачније, ретко када тај тим засија на страни. Али је зато код куће неустрашив, што би се кладионичарским, жаргоном рекло – одличан домаћин.

После силних преокрета Малага је славила у првом мечу 11.кола Примере против Хихона (3:2) и наставила одличан  низ на свом буњишту. Против на Росаледи може да поведе, али тешко да може до целог плена.

А Хихон је два пута имао предност у вечерашњем мечу. Страшну партију пружио је хрватски интернационалац, иначе бивши нападач Малаге, Дује Чоп. Он је у 13.минуту асистирао Вигуери за иницијално вођство Малаге.в

Домаћин је изједначио неколико секунди пре одласка на одмор, али је Дује Чоп наставио са плесом. У 49.минуту је послао праву ракету из слободног ударца која се зарила у гол домаћина.

Хихон је пружио добар отпор, међутим у финишу је Малага била господар ситуације. Изједначење Рамиреза наговестило је могућност преокрета, да би после црвеног картона Кастељана домаћину посао био олакшан.

Последњи гол на мечу видели смо у 78.минуту. Стрелац је био Сантос.