ŠPA: Malaga od 0:1 i 1:2 do pobjede!

Dobro došli na Rosaledu! Možete da povedete, ali ovde ćete uvek da ostavite bodove! Malaga na svom bunjištu slavila protiv Hihona – 3:2.

Fudbal 04.11.2016 | 23:30
Ume Malaga da kiksne na gostovanjima. Tačnije, retko kada taj tim zasija na strani. Ali je zato kod kuće neustrašiv, što bi se kladioničarskim, žargonom reklo – odličan domaćin.

Posle silnih preokreta Malaga je slavila u prvom meču 11.kola Primere protiv Hihona (3:2) i nastavila odličan  niz na svom bunjištu. Protiv na Rosaledi može da povede, ali teško da može do celog plena.

A Hihon je dva puta imao prednost u večerašnjem meču. Strašnu partiju pružio je hrvatski internacionalac, inače bivši napadač Malage, Duje Čop. On je u 13.minutu asistirao Vigueri za inicijalno vođstvo Malage.v

Domaćin je izjednačio nekoliko sekundi pre odlaska na odmor, ali je Duje Čop nastavio sa plesom. U 49.minutu je poslao pravu raketu iz slobodnog udarca koja se zarila u gol domaćina.

Hihon je pružio dobar otpor, međutim u finišu je Malaga bila gospodar situacije. Izjednačenje Ramireza nagovestilo je mogućnost preokreta, da bi posle crvenog kartona Kasteljana domaćinu posao bio olakšan.

Poslednji gol na meču videli smo u 78.minutu. Strelac je bio Santos.