ЛЕ - преглед: Тадић промашио пенал, ''Свеци'' добили Интер! И још...

Нагатомов харакири у Саутемптону, Тадић омануо са креча, Виола не греши! Османли шокирао Виљареал на Мадригалу, а Карабаг славио у Солуну. Сила су Шалке и Шахтјор, велики тријумф Салета Јанковића! Српски стручњак против Селте у наредном колу игра за пролаз у наредну фазу.

Фудбал 03.11.2016 | 23:45
Сменили су челници Интера недавно тренера Франка де Бура, али ни то није помогло Неразурима да победе Саутемптон у мечу четвртог кола Лиге Европе. Напротив, Свеци су на свом стадиону славили са 2:1 и направили велики корак ка пласману у нокаут фазу.

Интеру вечерас није помогло ни то што је водио са 1:0, а трагичар утакмице свакако је јапански интернационалац Јуто Нагатомокоји је поставио коначан резултат аутоголом после неспретне интервенције у 69. минуту. Лопту је на петерац упутио, ко други до Душан Тадић.

Дуел на стадиону Сент Мери’с обележио је и неискоришћени пенал Тадића у последњим тренуцима првог полувремена. Тачније била је то још једна одлична интервенција Самира Хандановића.

Ипак, ни сјајни словеначки голман није успео да спаси мрежу Интера у 64. минуту када је Вирџил ван Дајк изједначио. Претходно је Интер стигао до вођства преко капитена Маура Икардија у 33. минуту и деловало је да би Неразури коначно могли да обрадују своје навијаче. Иначе, то је био и једини шут у оквир противничког гола на овој утакмици.

У другој утакмици ове К групе прашка Спарта је на свом терену савладала Хапел Бер Шеву са 2:0 и сада јој је прво место у коначном пласману на дохват руке. И ту је пао један аутогол Бир Битон је био стрелац у 23. минуту, а Давид Лафата је 15 минута касније повисио на коначних 2:0.

О европском пролећу увелико већ могу да размишљају у Фиренци, јер је Фиорентина на свом терену рутински победила чешки Либерец са 3:0.

Љубичасти су до трећег тријумфа у Лиги Европе ове сезоне дошли захваљујући доброј игри у првом полувремену. Стрелац првог гола био је Јосип Иличић у 30. минуту из пенала, а предност је дуплирао Никола Калинић два минута пре краја првог полувремена. Себастијан Кростофоро је у 70. минуту поставио коначан резултат.

Српски интернационалац Ненад Томовић одиграо је целу утакмицу у дресу италијанске екипе.

У другој утакмици Ј групе прави шок у Солуну, пошто је азербејџански Карабаг савладао ПАОК, тренера Владимир Ивића са 1:0. Стрелац победоносног поготка био је Мичел у 69. минуту. Екипа из Азербејџана сада има баш, баш озбиљне шансе да презими у Европи.

Група Л има неочекиваног лидера, а то је турски Османли после четири одиграна кола. Турски клуб је у гостима изненадио шпански Виљареал и славио са 2:1, а то му је била друга победа у Лиги Европе ове сезоне.

Камерунски ветеран Пјер Вебо је већ у осмом минуту утишао домаће навијаче на Ел Мадригалу, али је почетком другог полувремена изједначио Ернандез. Велики, историјски тријумф турској екипи донео је Раул Русеску поготоком у 75. минуту.

Репрезентативац Србије Антонио Рукавина одиграо је свих 90 минута за екипу Виљареала.

У другој утакмици ове групе Цирих и Стеауа су у Швајцарској одиграли без погодака. Обе екипе су сачувале шансе за пласман у нокаут фазу.

Када се подвуче црта после 4. рунде у групама Х и И, јасно је да смо добили још два путника у наредну фазу Лиге Европе, односно да се у групи Г ситуација можда и неочекивано закомпликовала. Пласман у 1/16 финала обезбедили су Шалке и Шахтјор, а за поменути џумбус понајвише је заслужан српски стручњак Александар Јанковић који је са својим Стандардом славио у Атини врло убедљиво и изједначио се по броју бодова са Селтом.

Шалке и Шахтјор једине су екипе уз Зенит које после четири кола имају максималан учинак, а са 12 бодова за њих више нема зиме. Тим из Гелзенкирхена који полако али сигурно подиже форму и у Бундеслиги лагано је изашао на крај са Краснодаром - 2:0. Иако је Маркус Вајнцерл промешао карте домаћи нису имали никаквих проблема и све решили буквално у три минута. Жуниор Каисара донео је предност Шалкеу, а коначан резултат поставио је Набил Бенталеб. Све дешавало између 25. и 28. минута. Фудбалеру Тотенхема на привременом раду у Немачкој ово је четврти погодак на последњих пет утакмица, што озбиљно нагони газде Рудара да поразмисле о откупу његовог уговора у потпуности.

У овој групи за друго место бориће се преостала три тима - Краснодар, Ница и Салцбург. Аустријанци су вечерас направили изненађење славивши на Азурној обали са 2:0 (оба гола постигао Корејац Хванг у шездесетак секунди), чиме су се вратили у живот. Руски тим има шест бодова, а Ница и Салцбург по три.

Поменимо и то да је Марио Балотели свих 90 минута провео на терену, али осим жутог картона у финишу меча није се истакао. Вечерас није потврдио сјајну форму у којој се налази последњих недеља...

Шахтјор је био још убедљивији од Шалкеа у Белгији. Гент је повео голом Кулибалија у 1. минуту, но то је био само ујед комарца за уиграни тим из Доњецка. Већ до полувремена на семафору је стајало 1:3, а до краја су се Бразилци из редова украјинског вишеструког шампиона само поиграли са домаћим Гентом - 5:3. Брага је све то искористила и пробила се на друго место захваљујући тријумфу над Коњом - 3:1. Лазар Росић одиграо је свих 90 минута код Португалаца, док је Никола Стојиљковић меч преседео на клупи. Јагоша Вуковића није било у саставу рурског тима због повреде.

Најузбудљивије је у поменутој групи Г. Јанковићев Стандард остварио је прву победу и то од 3:0 против Панатинаикоса (два гола Белфодила), па се сада шепури на другом мемсту заједно са Селтом и у следећем колу у директном дуелу са екипом из Вига може да одлучи о томе ко ће у другу фазу. Такав расплет обезбедио је Ајакс, савладавши Шпанце у вечерас у Амстердаму (3:2), али ни Копљаници још нису сигурни. Њима до остварења циља фали још један бод...

Табела те групе овако изгледа: Ајакс 10, Селта 5, Стандард 5, Панатинаикос 1.