РУС: Кокорин и Зенит дишу за вратом Спартаку!

Аутогол Динге против момака из Грозног. Шампионска трка постаје све занимљивија...

Фудбал 31.10.2016 | 07:00
Спартак удара ритам, Зенит успешно прати. Екипа из Санкт Петербурга победила је на свом стадиону Том са 1:0 у утакмици 12. кола руске Премијер лиге и поново се изједначила са Спартаком на врху табеле.

Богати клуб са Балтика тако је уписао четврту узастопну победу у шампионату, мада далеко од тога да је Зенит бриљирао игром.

Једини погодак на стадиону Петровски дао је Александар Кокорину 27. минуту, када је у срцу казненог простора искористио прилично неозбиљну и лошу интервенцију одбране гостију из Томска.

У другом полувремену је и Томск заиграо мало отреситије, па је у неколико наврата покушао да угрози гол фаворизованог домаћина и то најчешће ударцима са дистанце.

Фудбалерима Тома се не пише добро, пошто им је ово била шеста узастопна утакмица без победе и налази се на само бод од зоне испадања.

Сјајан је био чеченски Терек на гостовању Уралу у Јекатеринбургу. Славили су момци из Грозног чак са 4:1, а двоструки стрелац био је албански интернационалац Беким Балај. Овај меч неће по лепом памтити омладински репрезентативац Србије и члан Урала, Доминик Динга који је постигао аутогол у 59. минуту.