RUS: Kokorin i Zenit dišu za vratom Spartaku!

Autogol Dinge protiv momaka iz Groznog. Šampionska trka postaje sve zanimljivija...

Fudbal 31.10.2016 | 07:00
Spartak udara ritam, Zenit uspešno prati. Ekipa iz Sankt Peterburga pobedila je na svom stadionu Tom sa 1:0 u utakmici 12. kola ruske Premijer lige i ponovo se izjednačila sa Spartakom na vrhu tabele.

Bogati klub sa Baltika tako je upisao četvrtu uzastopnu pobedu u šampionatu, mada daleko od toga da je Zenit briljirao igrom.

Jedini pogodak na stadionu Petrovski dao je Aleksandar Kokorinu 27. minutu, kada je u srcu kaznenog prostora iskoristio prilično neozbiljnu i lošu intervenciju odbrane gostiju iz Tomska.

U drugom poluvremenu je i Tomsk zaigrao malo otresitije, pa je u nekoliko navrata pokušao da ugrozi gol favorizovanog domaćina i to najčešće udarcima sa distance.

Fudbalerima Toma se ne piše dobro, pošto im je ovo bila šesta uzastopna utakmica bez pobede i nalazi se na samo bod od zone ispadanja.

Sjajan je bio čečenski Terek na gostovanju Uralu u Jekaterinburgu. Slavili su momci iz Groznog čak sa 4:1, a dvostruki strelac bio je albanski internacionalac Bekim Balaj. Ovaj meč neće po lepom pamtiti omladinski reprezentativac Srbije i član Urala, Dominik Dinga koji je postigao autogol u 59. minutu.