ШПА: Еибар шокирао Виљареал, први пораз "Жуте подморнице"!

Фудбалери Еибара савладали су Виљареал 2:1, после великог преокрета у десетом колу Ла лиге.

Фудбал 30.10.2016 | 15:30
Баскијски тим је губио до последњих десет минута, а онда су Иван Рамис и Педро Леон нокаутирали "Жуту подморницу".

Гости су контролисали меч током првих 45 минута, те заслужено повели голом Бруна из пенала који је у 40. минуту направио Флоријан Лехеуне.

У наставку је домаћин преузео конце у своје руке, стрпљиво је тражио гол за изједначење, а врло близу су средином другог полувремена били Гарсија Кике, Леон и Серхио Енрих, чије је шутеве сјајно бранио Серхио Асенхо.

Међутим, десет минута пре краја гости губе концентрацију, а Лехеуне се искупљује за пенал јер је после његовог додавања Рамис лопту послао у доњи леви угао за 1:1.

Свега седам минута касније Еибар је искористио шок у редовима Виљареала и стигао до велике победе, а донео ју је Леона после центаршута резервисте Енриха.

Виљареал је пропустио шансу да се изједначи са Барселоном на деоби друге позиције, изгубио је први пут у првенству, а после 11 мечева без пораза у свим такмичењима.

С друге стране, Еибар је славио после три кола и са 15 бодова се пробио на одличну седму позицију. "Подморница" у следећем колу чека Реал Бетис, док Еибар гостује на Канарима код Лас Палмаса.