ŠPA: Eibar šokirao Viljareal, prvi poraz "Žute podmornice"!

Fudbaleri Eibara savladali su Viljareal 2:1, posle velikog preokreta u desetom kolu La lige.

Fudbal 30.10.2016 | 15:30
Baskijski tim je gubio do poslednjih deset minuta, a onda su Ivan Ramis i Pedro Leon nokautirali "Žutu podmornicu".

Gosti su kontrolisali meč tokom prvih 45 minuta, te zasluženo poveli golom Bruna iz penala koji je u 40. minutu napravio Florijan Leheune.

U nastavku je domaćin preuzeo konce u svoje ruke, strpljivo je tražio gol za izjednačenje, a vrlo blizu su sredinom drugog poluvremena bili Garsija Kike, Leon i Serhio Enrih, čije je šuteve sjajno branio Serhio Asenho.

Međutim, deset minuta pre kraja gosti gube koncentraciju, a Leheune se iskupljuje za penal jer je posle njegovog dodavanja Ramis loptu poslao u donji levi ugao za 1:1.

Svega sedam minuta kasnije Eibar je iskoristio šok u redovima Viljareala i stigao do velike pobede, a doneo ju je Leona posle centaršuta rezerviste Enriha.

Viljareal je propustio šansu da se izjednači sa Barselonom na deobi druge pozicije, izgubio je prvi put u prvenstvu, a posle 11 mečeva bez poraza u svim takmičenjima.

S druge strane, Eibar je slavio posle tri kola i sa 15 bodova se probio na odličnu sedmu poziciju. "Podmornica" u sledećem kolu čeka Real Betis, dok Eibar gostuje na Kanarima kod Las Palmasa.