ЕЛ: Бамберг намучио Барселону!

Кошаркаши Барселоне савладали су после доста проблема Бамберг 78:74, у последњем мечу четвртог кола Евролиге.

Кошарка 29.10.2016 | 08:45
Барса се тргла после Арене! Каталонци на квалитет, високе играче и на сјајног Тајриса Рајса (18 п) савладали код куће Бамберг - 78:74.

Пораз од Црвене звезде мтс, па победа над Бамбергом.

Екипа Јоргоса Барцокаса стекла је евролигашки скор 2-2, савладавши немачког представника на свом терену, само два дана после неуспеха у Комбанк арени.

Тајрис Рајс постигао је 18 поена, укључујући и девет одлучујућих у последњем кварталу, за победу "Блаугране" одбрањену у последњем минуту.

БАРСЕЛОНА - БРОСЕ 78:74 (19:19, 21:19, 19:19, 19:17).

Виктор Клавер постигао је 13 поена, Стратос Перпероглу и Анте Томић по 11 у другом тријумфу Каталонаца, "овереном" поенима Александра Везенкова са линије пенала неколико секунди пре краја.

Пречесто деконцентрисани Бамберг био је близу, дочекао последњи минут са минусом од четири поена (72:76), али је са корацима Данијела Тајса нестала и шанса за изненађење.

Управо је немачки крилни центар заједно са Фабијаном Козером предводио отпор гостију (обојица по 19 поена). Међутим, то је било недовољно за нешто више од "тесног" пораза на тешком гостовању.

Уз тријумф, добитак за Барсу из ове утакмице биће и деби Петери Копонена, летошњег појачања који се опоравио од саобраћајне несреће. На терену је провео 15 минута и "уписао" се са линије за слободна бацања, промашивши свих пет шутева из игре.

Барселона са скором 2-2 се налази на деби од 6-11. позиције са Макабијем, Дарушафаком, Црвеном звездом, Басконијом и Миланом, док је Бамберг 12. са 1-3 колико имају Ефес и Жалгирис.

Каталонци у следећем колу гостују Макабију у Тел Авиву, док Бамберг дочекује Емпорио Армани.

БАРСЕЛОНА: Рајс 18 (3/6 за три, 6 ас), Дорси 8 (9 ск), Клавер 13 (2/2 за три, 4 ск), Везенков 9, Пено, Ериксон, Олесон 6, Кпонен 2, Сена, Перпероглу 11 (4 ск, 6 ас), Томић 11.

БАМБЕРГ: Козер 19 (5 ск), Мели 6 (6 ск), Зисис 4 (6 ас), Штајгер 3, Тајс 19 (3/3 за три, 5 ск), Ло 5, Стрелнијекс 7, Веременко 2, Харис, Милер 7, Хекман, Радошевић 2.