EL: Bamberg namučio Barselonu!

Košarkaši Barselone savladali su posle dosta problema Bamberg 78:74, u poslednjem meču četvrtog kola Evrolige.

Košarka 29.10.2016 | 08:45
Barsa se trgla posle Arene! Katalonci na kvalitet, visoke igrače i na sjajnog Tajrisa Rajsa (18 p) savladali kod kuće Bamberg - 78:74.

Poraz od Crvene zvezde mts, pa pobeda nad Bambergom.

Ekipa Jorgosa Barcokasa stekla je evroligaški skor 2-2, savladavši nemačkog predstavnika na svom terenu, samo dva dana posle neuspeha u Kombank areni.

Tajris Rajs postigao je 18 poena, uključujući i devet odlučujućih u poslednjem kvartalu, za pobedu "Blaugrane" odbranjenu u poslednjem minutu.

BARSELONA - BROSE 78:74 (19:19, 21:19, 19:19, 19:17).

Viktor Klaver postigao je 13 poena, Stratos Perperoglu i Ante Tomić po 11 u drugom trijumfu Katalonaca, "overenom" poenima Aleksandra Vezenkova sa linije penala nekoliko sekundi pre kraja.

Prečesto dekoncentrisani Bamberg bio je blizu, dočekao poslednji minut sa minusom od četiri poena (72:76), ali je sa koracima Danijela Tajsa nestala i šansa za iznenađenje.

Upravo je nemački krilni centar zajedno sa Fabijanom Kozerom predvodio otpor gostiju (obojica po 19 poena). Međutim, to je bilo nedovoljno za nešto više od "tesnog" poraza na teškom gostovanju.

Uz trijumf, dobitak za Barsu iz ove utakmice biće i debi Peteri Koponena, letošnjeg pojačanja koji se oporavio od saobraćajne nesreće. Na terenu je proveo 15 minuta i "upisao" se sa linije za slobodna bacanja, promašivši svih pet šuteva iz igre.

Barselona sa skorom 2-2 se nalazi na debi od 6-11. pozicije sa Makabijem, Darušafakom, Crvenom zvezdom, Baskonijom i Milanom, dok je Bamberg 12. sa 1-3 koliko imaju Efes i Žalgiris.

Katalonci u sledećem kolu gostuju Makabiju u Tel Avivu, dok Bamberg dočekuje Emporio Armani.

BARSELONA: Rajs 18 (3/6 za tri, 6 as), Dorsi 8 (9 sk), Klaver 13 (2/2 za tri, 4 sk), Vezenkov 9, Peno, Erikson, Oleson 6, Kponen 2, Sena, Perperoglu 11 (4 sk, 6 as), Tomić 11.

BAMBERG: Kozer 19 (5 sk), Meli 6 (6 sk), Zisis 4 (6 as), Štajger 3, Tajs 19 (3/3 za tri, 5 sk), Lo 5, Strelnijeks 7, Veremenko 2, Haris, Miler 7, Hekman, Radošević 2.