ШПА: Сосиједад ''тукао'' новајлију Леганеса у гостима!

Мајстори за новајлије: Пријето после 27 утакмица! На "Естадио Мунисипал де Бутарке" отворено је 10. коло Примере победом гостију за које је легендарни капитен постигао први гол после 27 мечева.

Фудбал 29.10.2016 | 00:00
У двомечу са новајлијама у Приемери, Алавесом и Леганесом, Реал Сосиједад освојио максималних шест бодова.

После убедљиве представе и победе од 3:0 на "Аноети" у прошлом, тим из Сан Себастијана отворио је 10. коло првим тријумфом на страни после три везана пораза:

Леганес – Реал Сосиједад 0:2 (0:1), после чега су Баскијци попели на шесто место на табели, иза Атлетико Мадрида.

Домаћина, који је доживео трећи пораз у низу и шести у последњих осам кола, начео је Хозе Вилијан у 29. минуту када је главом послао центаршут Карлоса Мартинеза у мрежу за четврти гол у сезони.

Могла је да се затресе мрежа на обе стране до 59. минута када је легендарни фудбалер Сосиједада, Ћави Пријето, постигао први гол од 30. јануара ове године и серије од 27 утакмица.

Он се нашао на правом месту након што је Ђон Серантес одбранио јак ударац Давида Зурутузе са ивице шеснаестерца, али био несрећан утолико што се Пријето нашао на правом месту за један од лакших погодака од 63 колико је постигао у дресу Реала, а наступа за тај клуб од почетка каријере, 2003. године.

Од другог гола гостију домаћин није успео да се опорави, па остаје на само два бода вишка у односу на први тим који је, тренутно, испод црте у Ла Лиги – Спортинг Хихон.