ŠPA: Sosijedad ''tukao'' novajliju Leganesa u gostima!

Majstori za novajlije: Prijeto posle 27 utakmica! Na "Estadio Munisipal de Butarke" otvoreno je 10. kolo Primere pobedom gostiju za koje je legendarni kapiten postigao prvi gol posle 27 mečeva.

Fudbal 29.10.2016 | 00:00
U dvomeču sa novajlijama u Priemeri, Alavesom i Leganesom, Real Sosijedad osvojio maksimalnih šest bodova.

Posle ubedljive predstave i pobede od 3:0 na "Anoeti" u prošlom, tim iz San Sebastijana otvorio je 10. kolo prvim trijumfom na strani posle tri vezana poraza:

Leganes – Real Sosijedad 0:2 (0:1), posle čega su Baskijci popeli na šesto mesto na tabeli, iza Atletiko Madrida.

Domaćina, koji je doživeo treći poraz u nizu i šesti u poslednjih osam kola, načeo je Hoze Vilijan u 29. minutu kada je glavom poslao centaršut Karlosa Martineza u mrežu za četvrti gol u sezoni.

Mogla je da se zatrese mreža na obe strane do 59. minuta kada je legendarni fudbaler Sosijedada, Ćavi Prijeto, postigao prvi gol od 30. januara ove godine i serije od 27 utakmica.

On se našao na pravom mestu nakon što je Đon Serantes odbranio jak udarac Davida Zurutuze sa ivice šesnaesterca, ali bio nesrećan utoliko što se Prijeto našao na pravom mestu za jedan od lakših pogodaka od 63 koliko je postigao u dresu Reala, a nastupa za taj klub od početka karijere, 2003. godine.

Od drugog gola gostiju domaćin nije uspeo da se oporavi, pa ostaje na samo dva boda viška u odnosu na prvi tim koji je, trenutno, ispod crte u La Ligi – Sporting Hihon.