Странци четвртина играча у НБА ове сезоне!

Нова сезона у НБА лиги почела је рано јутрос, а четвртину кошаркаша у њој чине играчи из иностранства.

Кошарка 26.10.2016 | 17:45
Странци четвртина играча у НБА ове сезоне!
У НБА ће ове сезоне играти 113 играча из 41 земље и територије. У лиги има укупно 450 кошаркаша на списку, пошто сваки од 30 тимова може имати највише 15 активних.

Ово је трећа узастопна година да у НБА игра више од 100 странаца и трећа узастопна сезона у којој сваки клуб има бар по једног странца.

У саопштењу лиге наводи се да највише странаца има Јута, седам. Канада има 11 играча у НБА, и то је највише после САД, трећу годину узастопно. После тога следи Француска са 10, Бразил са девет и Аустралија са осам.

Србију представљају Никола Јокић у Денверу, Немања Бјелица у Минесоти и Бобан Марјановић у Детроиту.

Извор: Б92

Коментари / 0

Оставите коментар