Странци четвртина играча у НБА ове сезоне!
Нова сезона у НБА лиги почела је рано јутрос, а четвртину кошаркаша у њој чине играчи из иностранства.
Кошарка 26.10.2016 | 17:45
Ово је трећа узастопна година да у НБА игра више од 100 странаца и трећа узастопна сезона у којој сваки клуб има бар по једног странца.
У саопштењу лиге наводи се да највише странаца има Јута, седам. Канада има 11 играча у НБА, и то је највише после САД, трећу годину узастопно. После тога следи Француска са 10, Бразил са девет и Аустралија са осам.
Србију представљају Никола Јокић у Денверу, Немања Бјелица у Минесоти и Бобан Марјановић у Детроиту.
Извор: Б92

Коментари / 0
Оставите коментар