Stranci četvrtina igrača u NBA ove sezone!
Nova sezona u NBA ligi počela je rano jutros, a četvrtinu košarkaša u njoj čine igrači iz inostranstva.
Košarka 26.10.2016 | 17:45
Ovo je treća uzastopna godina da u NBA igra više od 100 stranaca i treća uzastopna sezona u kojoj svaki klub ima bar po jednog stranca.
U saopštenju lige navodi se da najviše stranaca ima Juta, sedam. Kanada ima 11 igrača u NBA, i to je najviše posle SAD, treću godinu uzastopno. Posle toga sledi Francuska sa 10, Brazil sa devet i Australija sa osam.
Srbiju predstavljaju Nikola Jokić u Denveru, Nemanja Bjelica u Minesoti i Boban Marjanović u Detroitu.
Izvor: B92

Komentari / 0
Ostavite komentar