ПЛ: Гужва на врху табеле, Ситију само бод на Етихаду! Челси ''одувао'' Јунајтед!

Фудбалери Манчестер Ситија одиграли се нерешен меч са Саутемптоном на Етихаду у деветом колу Премијер лиге – 1:1 (0:1). Фудбалери Челсија декласирали су Манчестер јунајтед са 4:0, у последњем мечу и дербију 9. кола Премијер лиге.

Фудбал 23.10.2016 | 22:30
Екипа Пепа Гвардиоле није успела да после три утакмице оствари победу, па сада дели прво место са Арсеналом и Ливерпулом, док је Саутемптон на осмој позицији.

Стрелци на мечу били су Нејтан Редмонд у 27. и Килечи Ихеначо у 55. минуту утакмице.

Током први 45. минута игре екипе нису показале атрактиван фудбал на Етихаду. Несигурност одбране фудбалера Ситија и доброг пресинга ’светаца’ довеле су до вођства гостујућег тима.

Саутемптон је у 27. минуту повео голом Редмонда после грешке одбране 'грађана', односно неспоразума између Џона Стонса и Винсента Компанија, па је 22-годишњи фубалер лако матирао Клаудија Брава.

Бивши фудалер Евертона могао је да исправи своју грешку и да постигне погодак за изједначење, али је помоћни судија поништио гол и сигнализарао офсајд.

Пеп Гвардиола је у наставку меча морао да реагује па је уместо Кевина де Брујнеа убацио Келечија Ихенача што се показало одличним потезом шпанског стручњака. Млади нападач је, само девет минута од уласка у игру, после сјајне лопте Лероја Санеа, а потом и грешке одбане екипе Клода Пуела изједначио у 54. минуту.

Од тог тренутка ’грађани’ су имали већи посед лопте и били опаснији пред голом Фрастера Фростера. Српски фудбалер Душан Тадић изашао је из игре у 70. минуту када га је заменио Буфал.

До краја утакмице смењивале су се шансе и на једној и на другој страни. Ипак у последњим минутима права драма пред голом гостујућег тима, неколико покушаја играча Пепа Гвардиоле које нису резултирале голом, па су на крају поделиле бодове на Етихаду.

У наредном колу ’грађани’ гостују Вест Бромичу, док ће ’свеци’ угостити екипу Челсија.

Фудбалери Челсија декласирали су Манчестер јунајтед са 4:0, у последњем мечу и дербију 9. кола Премијер лиге.

Био је то повратак Жозеа Муриња на стадион на којем је провео пет година, а његов Јунајтед је још једном показао да није ни близу екипе која може да конкурише за титулу.

Челси је од старта кренуо фантастично, повео је већ у првом минуту и тај гол је умногоме олакшао посао ’Плавцима’. Педро, Кејхил, Азар и Канте погађали су за домаћина који је у потпуности надиграо великог ривала.

Тим Антонија Контеа је уз четири гола имао још неколико великих шанси, а посебно импонује што Јунајтед није направио практично ниједну прилику за гол.

Челси је сада изједначен са Тотенхемом са 19 бодова, а са бодом иза Ливерпула, Арсенала и Ситија. Јунајтед је остао на 14 бодова.