PL: Gužva na vrhu tabele, Sitiju samo bod na Etihadu! Čelsi ''oduvao'' Junajted!

Fudbaleri Mančester Sitija odigrali se nerešen meč sa Sautemptonom na Etihadu u devetom kolu Premijer lige – 1:1 (0:1). Fudbaleri Čelsija deklasirali su Mančester junajted sa 4:0, u poslednjem meču i derbiju 9. kola Premijer lige.

Fudbal 23.10.2016 | 22:30
Ekipa Pepa Gvardiole nije uspela da posle tri utakmice ostvari pobedu, pa sada deli prvo mesto sa Arsenalom i Liverpulom, dok je Sautempton na osmoj poziciji.

Strelci na meču bili su Nejtan Redmond u 27. i Kileči Ihenačo u 55. minutu utakmice.

Tokom prvi 45. minuta igre ekipe nisu pokazale atraktivan fudbal na Etihadu. Nesigurnost odbrane fudbalera Sitija i dobrog presinga ’svetaca’ dovele su do vođstva gostujućeg tima.

Sautempton je u 27. minutu poveo golom Redmonda posle greške odbrane 'građana', odnosno nesporazuma između Džona Stonsa i Vinsenta Kompanija, pa je 22-godišnji fubaler lako matirao Klaudija Brava.

Bivši fudaler Evertona mogao je da ispravi svoju grešku i da postigne pogodak za izjednačenje, ali je pomoćni sudija poništio gol i signalizarao ofsajd.

Pep Gvardiola je u nastavku meča morao da reaguje pa je umesto Kevina de Brujnea ubacio Kelečija Ihenača što se pokazalo odličnim potezom španskog stručnjaka. Mladi napadač je, samo devet minuta od ulaska u igru, posle sjajne lopte Leroja Sanea, a potom i greške odbane ekipe Kloda Puela izjednačio u 54. minutu.

Od tog trenutka ’građani’ su imali veći posed lopte i bili opasniji pred golom Frastera Frostera. Srpski fudbaler Dušan Tadić izašao je iz igre u 70. minutu kada ga je zamenio Bufal.

Do kraja utakmice smenjivale su se šanse i na jednoj i na drugoj strani. Ipak u poslednjim minutima prava drama pred golom gostujućeg tima, nekoliko pokušaja igrača Pepa Gvardiole koje nisu rezultirale golom, pa su na kraju podelile bodove na Etihadu.

U narednom kolu ’građani’ gostuju Vest Bromiču, dok će ’sveci’ ugostiti ekipu Čelsija.

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Mančester junajted sa 4:0, u poslednjem meču i derbiju 9. kola Premijer lige.

Bio je to povratak Žozea Murinja na stadion na kojem je proveo pet godina, a njegov Junajted je još jednom pokazao da nije ni blizu ekipe koja može da konkuriše za titulu.

Čelsi je od starta krenuo fantastično, poveo je već u prvom minutu i taj gol je umnogome olakšao posao ’Plavcima’. Pedro, Kejhil, Azar i Kante pogađali su za domaćina koji je u potpunosti nadigrao velikog rivala.

Tim Antonija Kontea je uz četiri gola imao još nekoliko velikih šansi, a posebno imponuje što Junajted nije napravio praktično nijednu priliku za gol.

Čelsi je sada izjednačen sa Totenhemom sa 19 bodova, a sa bodom iza Liverpula, Arsenala i Sitija. Junajted je ostao na 14 bodova.