ИТА: Љајић демонтирао Палермо!

Експлодирала Михина Граната! Мрак на Сицилији, дебитовао Лукић! Два гола Љајића обележила убедљиви тријумф Торина који је сада већ на четвртом месту на табели.

Фудбал 17.10.2016 | 23:15
Синиша Михајловић направио је од Торина победничку екипу! Момци са севера Италије убедљиво су славили на гостовању Торину са 4:1 у последњој утакмици осмог кола Серије А и пробили се на високо четврто место на табели.

Дуел на Сицилији иначе је завршен у полумраку, пошто је пет минута пре краја у великој мери отказало осветлење на стадиону, али је судија у договору са играчима оба тима решио да се ствари нормално приведу крају.

Вечерас је било очигледно да је српски стручњак затегао екипу, подигао јој морал и борбеност до максимума, а у таквој ситуацији као јунак вечерас испливао је Адем Љајић.

Српски интернационалац је са два прелепа гола практично сам преокренуо заостатак Торина на Сицилији. Љајић је 25. и 40. минуту поскидао паучину из оба угла гола Јосипа Посавеца и најавио трећи узастопни тријумф Торина.

Успео је Љајић после другог гола да заради жути картон због провоцирања домаћих навијача и кошкања са играчима Палерма, а у 55. минуту га је Михајловић извео са терена. Креативном везисти није баш било драго због тога, али је морао да уступи место Лукасу Боју.

Дуел на стадиону Ренцо Барбера обележио је и деби доскорашњег играча Партизана Саше Лукића за екипу Торина. Он је летос стигао из Хумске за суму од 1.500.000 евра. Вечерас је у 84. минуту заменио Мирка Валдифиорија.

Упркос чињеници да је Палермо први стигао до гола преко Ивајла Чочева у петом минуту, гости су били знатно боља екипа целим током утакмице. У завршници првог полувремена трећи гол за Торино је дао Марко Бенаси, а коначан резултат поставио је Данијеле Басели у 50. минуту.