ITA: Ljajić demontirao Palermo!

Eksplodirala Mihina Granata! Mrak na Siciliji, debitovao Lukić! Dva gola Ljajića obeležila ubedljivi trijumf Torina koji je sada već na četvrtom mestu na tabeli.

Fudbal 17.10.2016 | 23:15
Siniša Mihajlović napravio je od Torina pobedničku ekipu! Momci sa severa Italije ubedljivo su slavili na gostovanju Torinu sa 4:1 u poslednjoj utakmici osmog kola Serije A i probili se na visoko četvrto mesto na tabeli.

Duel na Siciliji inače je završen u polumraku, pošto je pet minuta pre kraja u velikoj meri otkazalo osvetlenje na stadionu, ali je sudija u dogovoru sa igračima oba tima rešio da se stvari normalno privedu kraju.

Večeras je bilo očigledno da je srpski stručnjak zategao ekipu, podigao joj moral i borbenost do maksimuma, a u takvoj situaciji kao junak večeras isplivao je Adem Ljajić.

Srpski internacionalac je sa dva prelepa gola praktično sam preokrenuo zaostatak Torina na Siciliji. Ljajić je 25. i 40. minutu poskidao paučinu iz oba ugla gola Josipa Posaveca i najavio treći uzastopni trijumf Torina.

Uspeo je Ljajić posle drugog gola da zaradi žuti karton zbog provociranja domaćih navijača i koškanja sa igračima Palerma, a u 55. minutu ga je Mihajlović izveo sa terena. Kreativnom vezisti nije baš bilo drago zbog toga, ali je morao da ustupi mesto Lukasu Boju.

Duel na stadionu Renco Barbera obeležio je i debi doskorašnjeg igrača Partizana Saše Lukića za ekipu Torina. On je letos stigao iz Humske za sumu od 1.500.000 evra. Večeras je u 84. minutu zamenio Mirka Valdifiorija.

Uprkos činjenici da je Palermo prvi stigao do gola preko Ivajla Čočeva u petom minutu, gosti su bili znatno bolja ekipa celim tokom utakmice. U završnici prvog poluvremena treći gol za Torino je dao Marko Benasi, a konačan rezultat postavio je Danijele Baseli u 50. minutu.