ШПА: Дерби Баскије - шок и мук, па на крају шоу! Најзад слави и Валенсија!

Први пут од 2012. године, Билбао је победио Реал Сосиједад и то након непријатног резултата на полувремену утакмице на "Сан Мамесу". Прандели и Валенсија уписали прву "тројку"! Марио Суарез двоструки стрелац за победу у Хихону. Селта после победе над Барселоном декласирана на Ел Мадригалу - 5:0!

Фудбал 17.10.2016 | 12:30
Велики преокрет у 140. "Дербију Баскије"!

На "Сан Мамесу" омражени Реал Сосиједад водио је на полувремену, али је онда 11 минута магије навале домаћег тима вођство гостију претворило у најдражу победу у сезони:

Атлетик Билбао – Реал Сосиједад 3:2 (0:1).

Ово је прва победа црвено-белих над комшијама са "Аноете" од 4. марта 2012, а у међувремену Сосиједад је добио четири дербија и четири одиграо нерешено.

Прошле сезоне, 21. фебруара ове године, на истом месту било је 0:1, баш као и када је Давид Заратуста погодио мрежу Горке Ираизоза после корнера, у 16. минуту.

Тај резултат био је на снази до 51. минута, кад је Икер Муниаин показао класу и по ко зна који пут оправдао број "10" на леђима, а то је био само позив најстаријем и најмлађем мајстору у тиму, Арицу Адурицу и Ињакију Вилијамсу да погоцима у 60. и 72. минуту разгале већи број навијача на реновираном стадиону, на којем Реал Сосиједад до ове недеље поподне није доживео пораз.

Да ће се извући и овог пута, момци из Сан Себастијана помислили су у 83. минуту, када је стрелац био Ињаки Вилијамс, али даље од 3:2 плаво-бели нису могли.

Они су победили Осасуну на првом гостовању ове сезоне, 27. августа било је 0:2 у Памплони и од тада су уписивали само поразе ван "Аноете", на којој ће Билбао гостовати 12. марта наредне године.

С друге стране, екипа Ернеста Валвердеа одговорила је победом на пораз у прошлом колу, у Малаги (2:1), тако да Билбао сада има пет победа на последњих шест утакмица у оба такмичења, рачунајући и Лигу Европе.

У укупном скору, Атлетик је бољи од Реала: 57-37-46 у Примери и 7-6-6 у Купу краља.

Прандели и Валенсија уписали прву "тројку"! Марио Суарез двоструки стрелац за победу у Хихону.

Сарадња Ћезара Пранделија и Валенсије почела је поразом од Атлетико Мадрида, али прва утакмица током које је Италијан са клупе водио "слепе мишеве" завршена је победом.

Валенсија је у Хихону савладала домаћи Спортинг 2:1 у оквиру осмог кола Примере за бег из зоне испадања.

Играч одлуке био је Марио Суарез, двоструки стрелац. Прво је погодио у 7, а онда и у 65. минуту. У међувремену је Карлос Кастро, у 41, успео да изједначи, али то није било довољно домаћем тиму да избегне пети узастопни пораз.

Валенсији је ово била тек трећа победа у сезони (уз пет пораза), док је Спортинг свих пет досадашњих пораза доживео у низу, после две победе и једног ремија.

"Слепи мишеви" су свакако направили добру увертиру за дуел са Барселоном наредне суботе.

Селта после победе над Барселоном декласирана на Ел Мадригалу - 5:0!

Екипа Виљареала потврдила је у недељу да и ове сезоне спада у врх шпанског фудбала и најавила да ће се са Севиљом борити за пласман у Лигу шампиона.

"Жута подморница" пред својим навијачима је победила Селту 5:0 (3:0) и изједначила се по броју бодова са четвртопласираном Барселоном.

Атлетико и Реал Мадрид после осмог кола воде са по 18 бодова, Севиља има 17, Барселона и Виљареал по 16, а одмах иза је Атлетик Билбао са 15.

Стрелци за тим из предграђа Валенсије били су Соријано у 8. и 12, Бакамбу у 38. и Тригерос у 92. минуту, а Вас је у 48. постигао аутогол.

Репрезентативца Србије Антонија Рукавине није било ни на клупи домаћина, док је Немања Радоја одиграо цео меч за госте из Галиције, који нису успели да се надовежу на тријумф над Барселоном (4:3) у претходном колу.

Виљареал је уз Атлетико и Реал једини непоражени шпански прволигаш, а са само четири примљена гола има најчвршћу одбрану после Атлетика, чији голман Јан Облак је три пута вадио лопту из мреже.