ŠPA: Derbi Baskije - šok i muk, pa na kraju šou! Najzad slavi i Valensija!

Prvi put od 2012. godine, Bilbao je pobedio Real Sosijedad i to nakon neprijatnog rezultata na poluvremenu utakmice na "San Mamesu". Prandeli i Valensija upisali prvu "trojku"! Mario Suarez dvostruki strelac za pobedu u Hihonu. Selta posle pobede nad Barselonom deklasirana na El Madrigalu - 5:0!

Fudbal 17.10.2016 | 12:30
Veliki preokret u 140. "Derbiju Baskije"!

Na "San Mamesu" omraženi Real Sosijedad vodio je na poluvremenu, ali je onda 11 minuta magije navale domaćeg tima vođstvo gostiju pretvorilo u najdražu pobedu u sezoni:

Atletik Bilbao – Real Sosijedad 3:2 (0:1).

Ovo je prva pobeda crveno-belih nad komšijama sa "Anoete" od 4. marta 2012, a u međuvremenu Sosijedad je dobio četiri derbija i četiri odigrao nerešeno.

Prošle sezone, 21. februara ove godine, na istom mestu bilo je 0:1, baš kao i kada je David Zaratusta pogodio mrežu Gorke Iraizoza posle kornera, u 16. minutu.

Taj rezultat bio je na snazi do 51. minuta, kad je Iker Muniain pokazao klasu i po ko zna koji put opravdao broj "10" na leđima, a to je bio samo poziv najstarijem i najmlađem majstoru u timu, Aricu Aduricu i Injakiju Vilijamsu da pogocima u 60. i 72. minutu razgale veći broj navijača na renoviranom stadionu, na kojem Real Sosijedad do ove nedelje popodne nije doživeo poraz.

Da će se izvući i ovog puta, momci iz San Sebastijana pomislili su u 83. minutu, kada je strelac bio Injaki Vilijams, ali dalje od 3:2 plavo-beli nisu mogli.

Oni su pobedili Osasunu na prvom gostovanju ove sezone, 27. avgusta bilo je 0:2 u Pamploni i od tada su upisivali samo poraze van "Anoete", na kojoj će Bilbao gostovati 12. marta naredne godine.

S druge strane, ekipa Ernesta Valverdea odgovorila je pobedom na poraz u prošlom kolu, u Malagi (2:1), tako da Bilbao sada ima pet pobeda na poslednjih šest utakmica u oba takmičenja, računajući i Ligu Evrope.

U ukupnom skoru, Atletik je bolji od Reala: 57-37-46 u Primeri i 7-6-6 u Kupu kralja.

Prandeli i Valensija upisali prvu "trojku"! Mario Suarez dvostruki strelac za pobedu u Hihonu.

Saradnja Ćezara Prandelija i Valensije počela je porazom od Atletiko Madrida, ali prva utakmica tokom koje je Italijan sa klupe vodio "slepe miševe" završena je pobedom.

Valensija je u Hihonu savladala domaći Sporting 2:1 u okviru osmog kola Primere za beg iz zone ispadanja.

Igrač odluke bio je Mario Suarez, dvostruki strelac. Prvo je pogodio u 7, a onda i u 65. minutu. U međuvremenu je Karlos Kastro, u 41, uspeo da izjednači, ali to nije bilo dovoljno domaćem timu da izbegne peti uzastopni poraz.

Valensiji je ovo bila tek treća pobeda u sezoni (uz pet poraza), dok je Sporting svih pet dosadašnjih poraza doživeo u nizu, posle dve pobede i jednog remija.

"Slepi miševi" su svakako napravili dobru uvertiru za duel sa Barselonom naredne subote.

Selta posle pobede nad Barselonom deklasirana na El Madrigalu - 5:0!

Ekipa Viljareala potvrdila je u nedelju da i ove sezone spada u vrh španskog fudbala i najavila da će se sa Seviljom boriti za plasman u Ligu šampiona.

"Žuta podmornica" pred svojim navijačima je pobedila Seltu 5:0 (3:0) i izjednačila se po broju bodova sa četvrtoplasiranom Barselonom.

Atletiko i Real Madrid posle osmog kola vode sa po 18 bodova, Sevilja ima 17, Barselona i Viljareal po 16, a odmah iza je Atletik Bilbao sa 15.

Strelci za tim iz predgrađa Valensije bili su Sorijano u 8. i 12, Bakambu u 38. i Trigeros u 92. minutu, a Vas je u 48. postigao autogol.

Reprezentativca Srbije Antonija Rukavine nije bilo ni na klupi domaćina, dok je Nemanja Radoja odigrao ceo meč za goste iz Galicije, koji nisu uspeli da se nadovežu na trijumf nad Barselonom (4:3) u prethodnom kolu.

Viljareal je uz Atletiko i Real jedini neporaženi španski prvoligaš, a sa samo četiri primljena gola ima najčvršću odbranu posle Atletika, čiji golman Jan Oblak je tri puta vadio loptu iz mreže.