ПЛ: Челси разбио шампиона! Реми на Етихаду, незаустављиви Волкот!

Фудбалери Челсија убедљиво су савладали шампион Лестер 3:0 (2:0), у првом мечу осмог кола Премијер лиге. Фудбалери Манчестер ситија и Евертона одиграли су нерешено 1:1 на Етихаду, у малом дербију 8. кола Премијер лиге.

Фудбал 16.10.2016 | 09:00
"Плавци" су већ у првом полувремену стекли два гола предности погоцима Дијега Косте и Едена Азара, а победу је запечатио Виктор Мозес десет минута пре краја.

Челси је повео у седмом минуту после корнера са десне стране, центаршут је ишао ниско на прву стативу, лопту је петом на другу проследио Немања Матић, а тамо је био сам Коста који ју је закуцао у мрежу.

Десетак минута пре краја полувремена сјајно су кобиновали Педро Родригес и Еден Азар за трећи погодак Белгијанца у првенству, док је Нигеријац Мозес победу оверио после сјајне акције и асистенције младог резервисте Натенијела Чалобе.

У међувремену је домаћин имао још неколико добрих шанси испред гола "лисица", али су се испромашивали Мозес, Давид Луиз, Педро, као и Матић, којем је после сјајне соло-акције у 78. минуту фантастичном парадом одбранио Каспер Шмајхел.

Лестер је деловао немоћно на Стамфорд Бриџу, није упутио ниједан шут у оквир гола домаћина, а Клаудио Ранијери није успео да покрене напад ни увођењем Ријада Махреза.

Челси је овом победом, петом у сезони, окончао низ од два пораза и три меча без тријумфа, те се са 16 бодова приближио на два лидеру Манчестер Ситију, који касније дочекује Евертон.

С друге стране, Лестер је четвртим поразом остао на осам бодова, на деоби од 11-13. позиције са ВОтфордом и Борнмутом.

Фудбалери Манчестер ситија и Евертона одиграли су нерешено 1:1 на Етихаду, у малом дербију 8. кола Премијер лиге.

Екипа Пепа гвардиоле тако није освојила три бода на другој узастопној утакмици, па сада није више усамљена на челу табеле.

Велику помоћ у Манчестеру гости из Ливерпула су имали у Де Брујнеу и Агуеру који су у 43. и 70. минуту промашили по пенал. Ромелу Лукаку је довео госте у вођство у 64. минуту на асистенцију Боласија, а бод Ситију осигурао је Нолито у 72. минуту. Александар Коларов остао је на клупи.

Сити има 19 бодова на првом месту, а Евертон је 6. са четири бода мање.

Исти број бодова као и Сити има и Арсенал који је у великој серији, највише захваљујући фантастичном тију Волкоту. Момак кога су многи већ отписали наставио је са феноменалним играма ове сезоне и сада већ има пет датих голова у Премијер лиги.

Арсенал је савладао Свонси са 3:2, а прва два гола постигао је управо Волкот у 26. и 33. минуту. Сигурдсон је смањио пред полувреме, а Езил је на асистенцију Санчеса донео 3:1 у 57. минуту. У финишу је било занимљиво, Бастон је смањио на 3:2, а потом је Џака у 70. минуту добио директан црвени картон.

Ипак, до краја меча Арсенал је одбранио вођство и дошео је до нове победе.

Прилику да преузме чело табеле прпустио је Тотенхем који је одиграо 1:1 са Вест Бромвичом у гостима.Домаћи састав повео је голом Шадлија у 82. минуту, али је Али минут пре краја оставио тим Маурисија Поћетина без пораза.

Сајајну утакмицу у суботу поподне одиграо је Борнмут који је декласирао Хал са 6:1. Денијел, Кук, Станислас (2), Вилсон и Гослинг били су стрелци, а једини гол за госте постигао је Мејсон.

Фудбалери Вест Хема победили су Кристал Палас у гостима са 1:0. Екипа славена Билића дошла је до тек друге победе у сезони и управо би дуел са Паласом могао да буде прекретница за „чекићаре“.

Утакмица је била прилично изједначена, а једини гол постигао је Ланцини већ у 19. минуту после асистенције Кресвела. Велику прилику за домаћи састав пропустио је нападач Кристијан Бентеке који је у зауставном времену првог полувремена промашио пенал.