PL: Čelsi razbio šampiona! Remi na Etihadu, nezaustavljivi Volkot!

Fudbaleri Čelsija ubedljivo su savladali šampion Lester 3:0 (2:0), u prvom meču osmog kola Premijer lige. Fudbaleri Mančester sitija i Evertona odigrali su nerešeno 1:1 na Etihadu, u malom derbiju 8. kola Premijer lige.

Fudbal 16.10.2016 | 09:00
"Plavci" su već u prvom poluvremenu stekli dva gola prednosti pogocima Dijega Koste i Edena Azara, a pobedu je zapečatio Viktor Mozes deset minuta pre kraja.

Čelsi je poveo u sedmom minutu posle kornera sa desne strane, centaršut je išao nisko na prvu stativu, loptu je petom na drugu prosledio Nemanja Matić, a tamo je bio sam Kosta koji ju je zakucao u mrežu.

Desetak minuta pre kraja poluvremena sjajno su kobinovali Pedro Rodriges i Eden Azar za treći pogodak Belgijanca u prvenstvu, dok je Nigerijac Mozes pobedu overio posle sjajne akcije i asistencije mladog rezerviste Natenijela Čalobe.

U međuvremenu je domaćin imao još nekoliko dobrih šansi ispred gola "lisica", ali su se ispromašivali Mozes, David Luiz, Pedro, kao i Matić, kojem je posle sjajne solo-akcije u 78. minutu fantastičnom paradom odbranio Kasper Šmajhel.

Lester je delovao nemoćno na Stamford Bridžu, nije uputio nijedan šut u okvir gola domaćina, a Klaudio Ranijeri nije uspeo da pokrene napad ni uvođenjem Rijada Mahreza.

Čelsi je ovom pobedom, petom u sezoni, okončao niz od dva poraza i tri meča bez trijumfa, te se sa 16 bodova približio na dva lideru Mančester Sitiju, koji kasnije dočekuje Everton.

S druge strane, Lester je četvrtim porazom ostao na osam bodova, na deobi od 11-13. pozicije sa VOtfordom i Bornmutom.

Fudbaleri Mančester sitija i Evertona odigrali su nerešeno 1:1 na Etihadu, u malom derbiju 8. kola Premijer lige.

Ekipa Pepa gvardiole tako nije osvojila tri boda na drugoj uzastopnoj utakmici, pa sada nije više usamljena na čelu tabele.

Veliku pomoć u Mančesteru gosti iz Liverpula su imali u De Brujneu i Agueru koji su u 43. i 70. minutu promašili po penal. Romelu Lukaku je doveo goste u vođstvo u 64. minutu na asistenciju Bolasija, a bod Sitiju osigurao je Nolito u 72. minutu. Aleksandar Kolarov ostao je na klupi.

Siti ima 19 bodova na prvom mestu, a Everton je 6. sa četiri boda manje.

Isti broj bodova kao i Siti ima i Arsenal koji je u velikoj seriji, najviše zahvaljujući fantastičnom tiju Volkotu. Momak koga su mnogi već otpisali nastavio je sa fenomenalnim igrama ove sezone i sada već ima pet datih golova u Premijer ligi.

Arsenal je savladao Svonsi sa 3:2, a prva dva gola postigao je upravo Volkot u 26. i 33. minutu. Sigurdson je smanjio pred poluvreme, a Ezil je na asistenciju Sančesa doneo 3:1 u 57. minutu. U finišu je bilo zanimljivo, Baston je smanjio na 3:2, a potom je Džaka u 70. minutu dobio direktan crveni karton.

Ipak, do kraja meča Arsenal je odbranio vođstvo i došeo je do nove pobede.

Priliku da preuzme čelo tabele prpustio je Totenhem koji je odigrao 1:1 sa Vest Bromvičom u gostima.Domaći sastav poveo je golom Šadlija u 82. minutu, ali je Ali minut pre kraja ostavio tim Maurisija Poćetina bez poraza.

Sajajnu utakmicu u subotu popodne odigrao je Bornmut koji je deklasirao Hal sa 6:1. Denijel, Kuk, Stanislas (2), Vilson i Gosling bili su strelci, a jedini gol za goste postigao je Mejson.

Fudbaleri Vest Hema pobedili su Kristal Palas u gostima sa 1:0. Ekipa slavena Bilića došla je do tek druge pobede u sezoni i upravo bi duel sa Palasom mogao da bude prekretnica za „čekićare“.

Utakmica je bila prilično izjednačena, a jedini gol postigao je Lancini već u 19. minutu posle asistencije Kresvela. Veliku priliku za domaći sastav propustio je napadač Kristijan Benteke koji je u zaustavnom vremenu prvog poluvremena promašio penal.