Пекинг: Надал низао грешке, Димитров га декласирао!
Бугарски тенисер Григор Димитров пласирао се у полуфинале АТП турнира у Пекингу убедљивом победом над Рафаелом Надалом.
Фудбал 07.10.2016 | 17:45
Дуел на централном терену трајао је нешто више од сат и по времена, а за само 18 гемова Шпанац је направио чак 32 неизнуђене грешке.
То је Бугарин фантастично искористио – првих пет гемова на сервис противника је одузео, што се Надалу вероватно никада у каријери није десило, па је Рафа тек у финишу меча одсервирао један гем у којем се није суочавао са брејк лоптама.
Четврти играч света је средином другог сета спасао неколико шанси и избегао убедљивији пораз, а онда га је велики кикс на брејк шанси коштао резултатског повратка у меч.
Момак којег многи упоређују са Роџером Федерером остварио је први тријумф у осмом међусобном дуелу са Надалом, али на какав начин – у претходних седам победа ’Бик са Маљорке’ није успео да ривала спусти на шест освојених гемова.
На крају, Димитров је забележио 14 директних поена и шест грешака више, обезбедивши дуел са Милошем Раонићем, који је са два пута по 6:4 елиминисао Пабла Карењо-Бусту.
У другом полуфиналу састају се Енди Мари и Гаел Монфис.
Извор: Б92
Коментари / 0
Оставите коментар