АБА: Цибона се коцкала, али преживела Морнар!

Кошаркаши Цибона савладали су Морнар из Бара у другом колу регионалне АБА лиге после велике драме у финишу меча – 91:89.

Кошарка 05.10.2016 | 12:15
Међутим, таква завршница никако није могла да се наслути после првог полувремена, пошто је домаћи тим имао +11 после две четвртине (28:16, 20:21, 23:28, 20:24).

Домаћин је у ’Драженовом дому’ отворио дуел серијом 12:0, средином треће четвртине имао и више од 15 поена предности, али су се Црногорци пробудили и преокренули.

Морнар, за који је тренер Партизана Александар Џикић рекао да ће намучити многе екипе у АБА лиги, водио је у финишу, пре него што је уследио нови преокрет и коначан тријумф

Најефикаснији у екипи Цибоне био је Жељко Шакић са 27 поена, а 19 је постигао Анте Жижић.

У екипи Морнара истакао се Кол Дикерсон са 33 поена, четири скока и по две асистенције и украдене лопте, док је Ламонт Џонс постигао 15 уз 13 асистенција.

Цибони је ово друга победа у сезони, а Морнару други пораз. Хрватски тим у наредном колу гостоваће у Београду екипи Партизана, док ће Морнар дочекати Карпош Соколе.