ABA: Cibona se kockala, ali preživela Mornar!

Košarkaši Cibona savladali su Mornar iz Bara u drugom kolu regionalne ABA lige posle velike drame u finišu meča – 91:89.

Košarka 05.10.2016 | 12:15
Međutim, takva završnica nikako nije mogla da se nasluti posle prvog poluvremena, pošto je domaći tim imao +11 posle dve četvrtine (28:16, 20:21, 23:28, 20:24).

Domaćin je u ’Draženovom domu’ otvorio duel serijom 12:0, sredinom treće četvrtine imao i više od 15 poena prednosti, ali su se Crnogorci probudili i preokrenuli.

Mornar, za koji je trener Partizana Aleksandar Džikić rekao da će namučiti mnoge ekipe u ABA ligi, vodio je u finišu, pre nego što je usledio novi preokret i konačan trijumf

Najefikasniji u ekipi Cibone bio je Željko Šakić sa 27 poena, a 19 je postigao Ante Žižić.

U ekipi Mornara istakao se Kol Dikerson sa 33 poena, četiri skoka i po dve asistencije i ukradene lopte, dok je Lamont Džons postigao 15 uz 13 asistencija.

Ciboni je ovo druga pobeda u sezoni, a Mornaru drugi poraz. Hrvatski tim u narednom kolu gostovaće u Beogradu ekipi Partizana, dok će Mornar dočekati Karpoš Sokole.