Цвајта: Штутгарт ''полупао'' Гројтер Фирт за крај кола!

Историјска ноћ у Штутгарту: Нико никад као млади Мане, Швабе представиле суперштопера од 5.000.000! Ханес Волф уписао прву победу на клупи петоструког шампиона Немачке.

Фудбал 04.10.2016 | 08:30
Коначно прави Штутгарт! У најбољој партији ове сезоне, Швабе су декласирале Гројтер Фирт резултатаом 4:0, млади тренер Ханес Волф забележио је први тријумф на клупи славног клуба, а Карлос Мане ушао је у историју немачког фудбала пошто је постао најбржи стрелац два гола на дебију!

Штутгарту је ово пета победа у сезони која га води на треће место са 16 бодова, само један мање од другопласираног Хановера и три мање од лидера Брауншвајга.

Али оно што може много више од победе да радује навијаче Швабе јесте чињеница да су два највећа појачања ове сезоне Карлос Мане из Спортинга и Бењамин Павар из Лила коначно заиграли. И не само то. Мане, који је дошао на позајмицу с правом откупа, и Павар(плаћен Лилу читавих 5.000.000 евра) одиграли су фантастичан меч и били најбољи на терену.

Тамнопути Мане први гол постигао је после проигравања управо Павара већ у 2. минуту, а када је мрежу Гројтера погодио и у 5. записао је своје име заувек у аналима немачког фудбала. Нико пре њега (рачунајући професионалне лиге) на дебију није тако брзо постигао два гола. Било му је потребно непуна четири минута...

Павар је момак који се сналази на свим позицијама у дефанзивној линији (примарна позиција штопер), а вечерас је показао да може да одради посао и када оде у напад. Он је у 25. минуту постигао трећи погодак за домаће и дефинитивно решио утакмицу.

Штутгарт је очекивано спустио ритам и само одрађивао посао до самог финиша, када је капитен Кристијан Гентнер четвртим голом ставио тачку на овој сусрет. Волф је у финишу шансу указао још једном појачању, 19-годишњем Анту Гргићу од кога се тек очекује да покаже квалитет. Ради се о изузетно талентованом играчу, класичном централном везном, који је овог лета плаћен Цириху 2.000.000 евра...